Wiktoria Grześkowiak najlepsza w turnieju technicznym

Wiktoria Grześkowiak najlepsza w turnieju technicznym

W dniu 6 marca 2016 roku w Bydgoszczy odbył się po raz pierwszy w Polsce, turniej rankingowy konkurencji układów formalnych Poomsae. Konkurencja od ubiegłego roku nabrała właściwej rangi ze względu na rozgrywanie jej w ramach Mistrzostw Europy i Świata. Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego w celu wyłonienia najlepszych techników zaplanował cykl trzech turniejów w kraju, w ramach rywalizacji zawodnicy będą zdobywać punkty do rankingu, który wyłoni ścisłą kadrę narodową. Rapid Śrem do zawodów przygotowywał się bardzo poważnie. Krzysztof Łabutka, który specjalizuje się w tej konkurencji od kilku tygodni przygotowywał Wiktorię Grześkowiak do tej rywalizacji. Przypomnijmy, że nasi zawodnicy dwa tygodnie temu, spotkali się na szkoleniu technicznym w Kórniku z Mistrzem koreańskim Scheolin Kang. Wszystkie te działania spowodowały bardzo udany start naszej zawodniczki. W turnieju wykonała dwa układy. W obu otrzymała najwyższą punktację i zdecydowanie wygrała Puchar Polski. W turnieju również wystartował trener Krzysztof Łabutka. Ostatecznie zajął trzecie miejsce wśród seniorów. Jak sam twierdzi nie był dostatecznie skoncentrowany przed występem, gdyż na tym turnieju pełnił również funkcję sędziego. Na samym początku pomylił układ i musiał jeszcze raz go wykonać stracił cenne punkty. Gdyby nie ta pomyłka walczyłby o 1 lub 2 miejsce.
Z występu Wiktorii Grześkowiak należy być bardzo zadowolonym, zawodniczka zostanie objęta specjalnym programem kadry narodowej. Nasza Wiki jest doskonałą zawodniczką konkurencji walki sportowej. Teraz swój nieprzeciętny talent miała okazję zaprezentować na turnieju technicznym. Mamy nadzieję, że wkrótce wystąpi na Mistrzostwach Europy Juniorów.
Na podium: 1 miejsce Wiktoria Grześkowiak, 2 miejsce Matylda Marcinkowska UKS Taekwondo Jarocin, 3 miejsce Anna Osajda UKS Oaza Kórnik. Wszystkie zawodniczki szkolone w klubach przez śremskich trenerów.