Trudny turniej Pucharu Świata w Eindhoven

Trudny turniej Pucharu Świata w Eindhoven

Pierwszy tegoroczny turniej Pucharu Świata juniorów i seniorów odbył się w Holandii. Dutch Open 2016 zgromadził ponad 2000 uczestników z całego Świata, głownie reprezentacje krajów.
Klub Rapid Śrem reprezentowało dwóch zawodników Bartek Kwieciński, który startował w kat wag do 37 kg i Hubert Skrzydlewski, który startował w barwach narodowych i rywalizował w kat 78 kg. Hubert. W pierwszym dniu zawodów zaprezentował się Bartek Kwieciński, który w pierwszym pojedynku uległ znacznie wyższemu i silniejszemu fizycznie reprezentantowi Niemiec. Po pierwszej rundzie walka była wyrównana kończąca się wynikiem 2:0 dla przeciwnika, jednak w kolejnej rundzie przeciwnik wykorzystuje przewagę wzrostu i trafia Bartka dwa razy w kask odbierając 6 punktów. Po 3 rundzie walka kończy się wynikiem 13:1.
W drugim dniu zawodów startował Hubert Skrzydlewski. W pierwszym pojedynku spotkał się z bardzo wymagającym zawodnikiem Turcji. Pojedynek był bardzo zacięty i wyrównany. Trzecią ostatnią rundę wygrywa przeciwnik Huberta wynikiem 13: 8 eliminował go z dalszej rywalizacji.
Turniej rangi G-1 okazał się bardzo mocnym sprawdzianem dla naszych zawodników i wszystkich polaków. Dodajemy, że pierwszego dnia wystartowało 119 zawodników z Polski i tylko trzy medale udało się wyrwać. Bartek jest młodym i perspektywicznym zawodnikiem. Hubert walczył do końca. Kolejny turniej z cyklu Pucharu Świata odbędzie się w kwietniu w Niemczech. Mamy ogromne ambicje i planujemy wystawić na ten turniej szerszą reprezentacje.