20 medali w Lidze Taekwondo

20 medali w Lidze Taekwondo

W dniu 20.03.2016 roku w Kórniku odbyła się I kolejka XVI Ligi Taekwondo Wesołek o Puchar Burmistrza Kórnika. Rekordowy pod względem frekwencji turniej, zgromadził na starcie 400 uczestników. K.S. Rapid Śrem wystawił 34 zawodników w kategorii wiekowej od 8 do14 lat. Łupem naszych zawodników padło 20 medali:
Maksymilian Marciniak 1 i 2 m-ce
Klaudia Rembielak 2 i 2 m-ce
Franciszek Weinert 1 m-ce
Franciszek Radziejewski 1 m-ce
Inez Borowiak 1 i 2 m-ce
Amelia Birk 3 m-ce
Wiktoria Grześkowiak 1,1,3,3 m-ce
Maciej Jadwisińczak 1 i 3 m-ce
Wiktor Włodarczak 1 m-ce
Bartosz Kwieciński 2,3,3 m-ce
Ola Grześkowiak 1 m-ce

W dwóch prowadzonych klasyfikacjach konkurencji walki i sprawnościowej zajęliśmy ósme miejsce na 23 kluby, które wystartowały w pierwszej kolejce ligi. Na wysokim trzecim miejscu klub uplasował się w klasyfikacji generalnej konkurencji sprawnościowej. Liderem klasyfikacji na najwszechstronniejszego zawodnika turnieju kat wiekowej junior młodszy jest utytułowana Wiktoria Grześkowiak. W tej samej klasyfikacji w kat wiekowej do lat 9 –ciu na szóstym miejscu znalazł się Maksymilian Marciniak. W kategorii wiekowej młodzik najwyżej sklasyfikowano Inez Borowiak na 20 m-cu.
W Polsce jak również i w Wielkopolsce pojawiają się kolejne ligi taekwondo wzorowane na przykładzie Ligi Taekwondo Wesołek. Pomimo tego, właśnie liga Wesołek jest najmocniejszą ligą w kraju. Stawka 23 klubów startujących w zawodach stanowi 1/3 wszystkich klubów Polski. W tak mocnym turnieju wywalczyć medale jest bardzo trudno. Zdobycie, aż 20 krążków to bardzo dobry wynik. Nie zawodzą doświadczeni zawodnicy Wiktoria Grześkowiak po pierwszym turnieju wydaje się powtórzy sukces z lat poprzednich i będzie walczyć o tytuł najlepszej zawodniczki zawodów. Bardzo dobre walki stoczyli Wiktor Włodarczak i Ola Grześkowiak. Mocno zaznaczyli swoją obecność młodzi zawodnicy Franciszek Radajewski i Franciszek Weinert, którzy wywalczyli złote medale zawodów.

Zawodnicy klubu szykują się do kolejnych ważnych zawodów, Pucharu Polski w Bydgoszczy i turnieju zagranicznego w Bratysławie. Życzymy powodzenia a ci, którzy chcą rozpocząć treningi w KS Rapid Śrem, zapraszamy na naszą salę.