Szkolenie trenerskie w Bonn

Szkolenie trenerskie w Bonn

Szkolenie trenerskie w Bonn
Wraz z początkiem 2015r. Europejska Unia Taekwondo(ETU) przy współpracy ze Światową Federacją Taekwondo(WTF) zaczęła prowadzić Seminaria trenerskie dla wszystkich tych ,którzy chcą prowadzić zawodników podczas zawodów rangi: Puchary Świata, Mistrzostwa Europy
W dniach 2-3.04.2016r. odbyło się w Niemczech w miejscowości Bonn pierwsze w tym roku takie seminarium, w którym wzięło udział ok. 140 trenerów z 38 krajów.
Nie zabrakło również polskiego akcentu. Polskę reprezentowało 11 trenerów w tym dwóch trenerów z Rapid Śrem Krzysztof Łabutka oraz Jakub Worsztynowicz.
Szkolenie zawierało najnowsze przepisy ich interpretacje oraz zasady rozgrywania zawodów międzynarodowych. Szkolenie prowadzone było przez – pana Chakir Chelbat przewodniczącego komisji sędziowskiej ETU i WTF sędziego klasy mistrzowskiej oraz przewodniczącego komisji technicznej rozgrywania zawodów ETU i WTF pana Philippe Bouedo.
Całość zajęć odbywała się w języku angielskim więc była to dobra okazja również na podszkolenie języka technicznego w zakresie zgłaszanie protestów i porozumiewania się z sędziami podczas walki. Nasi trenerzy uzyskali uprawnienia, które pozwolą na sekundowanie naszych zawodników podczas najważniejszych zawodów w Świecie.