Finał zawodów Wesołek Cup 2008

Finał zawodów Wesołek Cup 2008

W dniu 14 grudnia 2008 r. w hali sportowej Śremskiego Sportu przy ul. Staszica 1a odbyły się finały Ogólnopolskiego Turnieju Taekwondo dla dzieci VIII Edycja Wesołek Cup 2008.
Zawody były podsumowaniem trzech tegorocznych spotkań. Poprzednie zmagania dzieci w wieku od 6-13 lat odbyły się w Jarocinie i Kórniku. Śremskie finały zgromadziły 195 zawodników z 13 klubów Polski. Dzieci rywalizowały w dwóch konkurencjach. Konkurencji sprawnościowej i walki. Pierwszą rywalizację na którą składały się konkurencje układów, kopnięcia na wysokość i wielokrotne kopnięcie na czas wygrał klub z Kórnika prowadzony zresztą przez śremskich szkoleniowców. Klub Rapid w tej klasyfikacji zajął czwarte miejsce na 13 startujących klubów. Również i w konkurencji walki jako drużyna zajęliśmy czwartą pozycje. Natomiast w prowadzonej bardzo prestiżowej klasyfikacji na najwszechstronniejszego zawodnika bardzo dobrze na przełomie całego turnieju startował Skrzydlewski Hubert plasując się na 5 pozycji wśród 160 zawodników którzy punktowali w zawodach.
Podczas zawodów odbył się imponujący pokaz w wykonaniu starszych zawodników. Pokaz mistrzowskich pasów z klubu Rapid Śrem był bardzo gorąco oklaskiwany przez licznie przybyłą publiczność.
Dwa czwarte miejsca w klasyfikacji drużynowej odzwierciedlają faktyczny poziom wyszkolenia w klubie. Obecnie w Rapidzie trenuje blisko 140m osób, dzieci stanowią 80% stanu trenujących. To jest ogromny potencjał zawodniczy, który daje nadzieję uzyskiwać w przyszłym roku jeszcze większe wymierne sukcesy sportowe.

Szczegółowe wyniki na www.wesolekcup.hg.pl

P.S. W imieniu swoim i Zarządu klubu składam podziękowanie wszystkim którzy aktywnie uczestniczyli przy organizacji turnieju. Piotr Wesołek