Kolejne egzaminy uczniowskie

Kolejne egzaminy uczniowskie

Każdy adept sztuki walki po pewnym okresie treningu przystępuje do egzaminów w których ocenia się postępy w poznawaniu uprawianej dyscypliny i na zakończenie uzyskuje się kolejny stopień wtajemniczenia. Również i w taekwondo obowiązują podobne zasady.
W dniu 19 grudnia w śremskiej sekcji odbyły się kolejne egzaminy przeprowadzane przez Mistrza S.K. Lee i egzaminatora PZT Piotra Wesołka. Do egzaminu przystąpiło 48 członków naszego klubu. Egzamin został poprzedzony seminarium w którym mistrz korygował elementy techniczne, zapoznawał uczestników ze słownictwem koreańskim. Następnie odbyły się egzaminy w czterech grupach zaawansowania. Wiek nie miał tu znaczenia i często bywało tak, że o ten sam pas w taekwondo ubiegał się ojciec z synem lub córką. Po półrocznym treningu wszyscy zdali o jeden kolejny pas. Nieliczni którzy zrobili w ostatnim półroczu znaczne postępy zostali nagrodzeni drugim stopniem taekwondo. Najwyżej bo o czerwony pas zdali: Wawrzyńczak Jakub, Skrzydlewski Hubert, Zegar Kacper, Wietrzyński Franciszek.
Kolejne egzaminy dopiero za 6 miesięcy. Ten okres zawodnicy poświęcą na ciężki trening a najlepsi sprawdzać się będą na zawodach sportowych.