29 listopada 2008r. Mistrzostwa Polski Juniorów I Runda 2009

29 listopada 2008r. Mistrzostwa Polski Juniorów I Runda 2009

W dniu 29 listopada 2008 r w Śremie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów I runda 2009 r w taekwondo olimpijskim.
Trud organizacyjny został powierzony K.S. Rapid RMI FM Śrem. Blisko 200 uczestników zostało zakwaterowanych w śremskich hotelach.
Bezpośrednie przygotowania sali sportowej rozpoczęły się od samego rana. Cały dzień pracy i sala sportowa Śremskiego Sportu przy ul. Staszica nabrała niecodziennego wystroju. Rozłożone trzy maty sportowe w tym jedna nowa rapidowska, oświetlone w profesjonalny sposób, wzbudzały nawet u przypadkowych osób spore zainteresowanie. Nasza klimatyczna sala sportowa była wypełniona po brzegi zawodnikami i śremskimi kibicami.
Walki eliminacyjne rozpoczęły się o 9.00. Zawodnicy Rapidu pierwsze walki przechodzą gładko. Każdy wygrywa po jednej walce. W kolejnej rundzie nie było już tak łatwo zaczęły się górki. W zaciętej walce kontuzje kolana odnosi Bartosz Roszczka, jak się okazuje w pogotowiu zakładają mu gips. Swoje walki przegrywa Alicja Jakubik i Siejek Dawid. Do kolejnej rundy półfinałowej przechodzi Kmiecik Bartosz i Katarzyna Kukowiecka. Tu po zaciętych pojedynkach Bartosz przegrywa w walce o tzw. ”złoty punkt” a u Kasi widać jeszcze brak doświadczenia startowego które decyduje o przegranym pojedynku.
Pięciu zawodników i dwie kwalifikacje do imprezy głównej Mistrzostw Polski, która rozegrana zostanie w roku przyszłym.
W ocenie trenerów prowadzących zawodników najlepiej zaprezentowali się Bartosz Kmiecik, Siejek Dawid i Katarzyna Kukowiecka. Wyniki na poziomie oczekiwań. Naszym zawodnikom brakuje niewiele by walczyć o podium. Najbliższy czas poświęcimy na intensywny trening.
W imieniu Zarządu klubu chciałbym wyrazić serdecznie podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia finansowego i organizacyjnego mistrzostw w tym:

Urzędowi Miejskiemu w Śremie
Firmie Moto Gum
Firmie El-Bud
Firmie Hyżyk
Firmie Cito
Hotelowi Lascada