Razem z Wielkopolskim Centrum Fizjoterapii

Razem z Wielkopolskim Centrum Fizjoterapii

Do grona sponsorów działających na rzecz rozwoju naszego klubu, dołączyła nowa firma.
Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii to dynamicznie rozwijającą się firma działająca na terenie województwa wielkopolskiego od 2007 w ramach rehabilitacji domowej i ambulatoryjnej finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a także w zakresie komercyjnym. Codziennie zapewniamy profesjonalną bezpłatną rehabilitację setkom pacjentów w osiemnastu powiatach Wielkopolski. Zatrudniamy zespół ponad stu fizjoterapeutów, lekarzy oraz terapeutów m.in. z zakresu neurologopedii, dietetyki klinicznej, pedagogiki specjalnej oraz psychologii. Od wielu lat swoje działania opieramy na współpracy z Polskim Towarzystwem Fizjoterapeutycznym, Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz innymi akredytowanymi uczelniami wyższymi w Polsce.

Od czerwca 2021 r. podjęliśmy nowy kierunek działań, skupiając się na pomocy najmłodszym pacjentom, czego efektem było powołanie w Poznaniu Wielkopolskiego Centrum Terapii Dzieci skoncentrowanego na kompleksowej rehabilitacji dzieci. W lutym b.r. otworzyliśmy filię w Śremie przy ul. Wschodniej 7, w której profesjonalną pomoc uzyskać mogą zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Przy Centrum w Śremie działa także Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna WCF prowadząca bezpłatne zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka oraz oferująca szereg diagnoz dotyczących rozwoju i funkcjonowania dziecka.

We współpracy z dr Anną Kostiukow – Managerką WCF ds. Rehabilitacji Pediatrycznej, a także założycielką i właścicielką Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego SpektruAutyzmu.pl od roku tworzymy przy ul. Racławickiej 7 w Śremie Niepubliczny Punkt Przedszkolny SPEKTRUM, w którym zapewniamy najlepsze warunki do edukacji i terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Cały czas prowadzimy rekrutację – serdecznie zapraszamy do zapisów.

Więcej informacji o Wielkopolskim Centrum Fizjoterapii oraz Punktach Przedszkolnych SPEKTRUM znaleźć można na stronie internetowej www.wcf.com.pl.