Jak zdobywać medale? My wiemy!

Jak zdobywać medale? My wiemy!

Nowy rok to dobry czas na nowe sportowe plany. To także idealny moment na podsumowanie minionych dwunastu miesięcy. Dla naszego klubu rok 2022 był bardzo dobrze przepracowanym czasem. Nasi zawodnicy brali udział w wielu prestiżowych imprezach zarówno krajowych jak i międzynarodowych, z których do klubu wracali bardzo często z medalami! W minionym roku kolejny raz udało nam się zrealizować dwa obozy sportowe – zimowy w Karpaczu oraz letni w Darłówku. Byliśmy gospodarzami dwóch finałów największego turnieju dla dzieci, czyli Wesołek Cup. Organizowaliśmy konsultacje sparingowe oraz gościliśmy na konsultacjach zewnętrznych jako kadra wojewódzka i narodowa. Nasi zawodnicy zdobywali punkty na najważniejszych turniejach ubiegłego roku.

Do największych osiągnięć tego roku można śmiało zaliczyć:

  • Srebrny medal Nadii Skotarczak na Pucharze Polski Młodzików oraz dwa złote medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.
  • Złoty i srebrny medal Patryka Pieczyńskiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, złoty medal na Pucharze Świata w Sofii (Bułgaria), złoty medal na Pucharze Świata w Warszawie oraz udział na Mistrzostwach Europy Kadetów.
  • Dwa srebrne medale Maksymiliana Marciniaka na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
  • Srebrny medal Jana Walkiewicza na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
  • Dwa złote medale Alicji Skrzypczak na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz złoty medal wywalczony na Pucharze Polski Kadetów.
  • Dwa srebrne medale Klaudii Rembielak na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz brązowy medal na Pucharze Polski Kadetów.
  • Srebrny medal Jagody Wojtkowskiej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz zdobyty brązowy medal na Pucharze Polski Juniorów.
  • Brązowy medal Krzysztofa Łabutki na Technicznych Mistrzostwach Polski.
  • Dwa brązowe medale Anny Kwasiborskiej na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.
  • Brązowy medal Leny Matura na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Ponadto braliśmy udział w turniejach Czech Open i Berlin Open oraz dwukrotnie Bydgoszcz Cup, gdzie również wywalczyliśmy kolejne medale. Fenomenalne wyniki młodych podopiecznych Rapidu Śrem potwierdza coroczna klasyfikacja klubów, przeprowadzana zawsze pod koniec roku przez System Sportu Młodzieżowego Instytut Sportu w Warszawie. Niezmiennie od wielu lat Klub Sportowy Rapid Śrem pozostaje niepokonany w gminie i powiecie Śrem. Sportowy rok 2022 kończy z wysokim wynikiem 102 zdobytych punktów. Bardzo cieszy, że cały czas w naszym klubie potrafimy w dobrej atmosferze uczyć młodych sportowców pasji i systematycznej ciężkiej pracy, a jednocześnie zaszczepiać w nich miłość do taekwondo olimpijskiego, czego najlepszym dowodem jest stałe zainteresowanie prowadzonymi zajęciami oraz pojawianie się kolejnych młodych talentów, które dumnie i z ogromnym zaangażowaniem reprezentują barwy Rapidu Śrem.