Za nami jesienne egzaminy uczniowskie!

Za nami jesienne egzaminy uczniowskie!

We wtorek 29 listopada w śremskim klubie taekwondo Rapid odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie dla dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia. Wydarzenie to organizowane jest w naszym klubie cyklicznie co sześć miesięcy, tak, aby każdy ćwiczący miał czas na przyswojenie sobie wiedzy odpowiedniej do swojego stopnia umiejętności.

Tym razem do egzaminu przystąpiło blisko 50 dzieci, które prezentowały różny poziom zaawansowania taekwondo olimpijskiego. Egzaminatorami byli Piotr Wesołek oraz Krzysztof Łabutka, a asystowała im trenerka Zuzanna Malusiak.

Jako pierwsi do sprawdzianu przystąpili posiadacze białego pasa oraz osoby, które dopiero zdawały na ten pas. Egzaminowani musieli wykazać się znajomością podstawowych kopnięć, bloków i pozycji oraz tradycyjnie już nazewnictwa koreańskiego, używanego podczas zajęć.

Następnie do egzaminu przystąpiły dzieci mające żółte i zielone pasy. Ta grupa musiała z kolei wykazać się szerszą wiedzą, lecz z tego samego zakresu co ich poprzednicy.

Na najwyższe stopnie w ostatni wtorek listopada zdawali Dacjan Tomaszewski, Adam Mądry oraz Klaudia Rembielak. Ku uciesze ćwiczących i rodziców, wszystkie dzieci zdały w tym dniu egzamin pozytywnie, niektórzy nawet o dwa pasy wyżej.

W mikołajki natomiast do swoich egzaminów przystąpili Mastersi, czyli grupa dorosłych ćwiczących w klubie Rapid. Sprawdzian przebiegał identycznie jak tydzień wcześniej w przypadku dzieci. Każdy uczestnik musiał wykazać się wiedzą adekwatną do posiadanego pasa. W tej grupie posiadaczem najwyższego stopnia stał się Norbert Matuszak, który pozytywnie zaliczył egzamin i uzyskał promocję na 1 kup, czyli czerwony pas z czarną belką. Od uzyskania czarnego pasa dzieli go tylko jeden egzamin. Wszystkim naszym zawodnikom życzymy powodzenia w osiągnięciu kolejnych sportowych pasów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!