Puchar Świata w Belgii!

Puchar Świata w Belgii!

Wysoki poziom na Pucharze Świata w Belgii!

W weekend 15-17.03.2024 r. zawodnicy KS RAPID ŚREM brali udział w Pucharze Świata G2 w Belgijskim Lommel. Turniej Belgian Open Taekwondo to najstarszy i najlepiej obsadzony Puchar Świata w Europie. Zawody rozgrywają się we wszystkich kategoriach wagowych, gdzie rywalizują ze sobą głównie reprezentanci kadr narodowych z całego Świata. KS RAPID Śrem wystawił troje zawodników: Jan Walkiewicz (kat wag. -55 kg), Klaudia Rembielak (kat -47 kg) i Nadia Skotarczak (w kat -44). To bardzo ważne i prestiżowe zawody, gdyż zdobyte tam miejsca, są przepustką na Mistrzostwa Europy i Świata. Zdawaliśmy sobie sprawę, że o miejsce medalowe będzie bardzo trudno. W procesie szkolenia zawodnika należy zmierzyć się z najlepszymi, żeby ocenić swoje szanse i dążyć do lepszej dyspozycji.

Najlepszy start odnotowała Klaudia Rembielak, która w pierwszym pojedynku pokonała zawodniczkę z Hiszpanii 2:0. W drugim pojedynku walczyła z Niemką. Uległa dosłownie w ostatnich sekundach drugiej rundy, kiedy otrzymała karę, naszym zdaniem niesłusznie, za kopnięcie po komendzie stop. Decyzja sędziego odpadła z turnieju zajmując dobre 5 miejsce w zawodach.

Nadia i Jan również pokazali charakter podczas zmagań, jednak nie udało im się wywalczyć pierwszych miejsc, Tym razem wracają bez medali, lecz z lekcją, co jeszcze mogą poprawić, by na kolejnych zawodach móc się pokazać z jak najlepszej strony. Puchar Świata dał naszym zawodnikom dużo doświadczenia. Zdobyte tam umiejętności powinny owocować na matach Polski.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas kolejnych zmagań.