Konsultacja sparingowa w AZS AWF Poznań

Konsultacja sparingowa w AZS AWF Poznań

W miniony weekend skorzystaliśmy z zaproszenia klubu AZS AWF Poznań – sekcji taekwondo kierowanej przez trenera Łukasza Schefflera i udaliśmy się na dwudniową przed wielkanocną konsultację sparingową do Poznania. W wydarzeniu brało udział kilka innych klubów z Polski i jeden z Danii. Gospodarz wydarzenia to obecnie chyba jeden z najlepszych klubów Polski w kategorii wiekowej kadet i junior, a wiec w takich, w których mamy wielu zawodników. W konsultacji udział wzięli reprezentanci KS RAPID Śrem w składzie: Klaudia Rembielak, Nadia Skotarczak, Natalia Ratajczak i Jagoda Wojtkowska.

Cała konsultacja poświęcona była wyłącznie sparingom, a więc na tym, na czym nam bardzo zależy. W Poznaniu mieliśmy okazję spotkać się z naszymi rywalami z mat. Możliwość zmierzenia się w walce z zawodnikami z innych klubów to najlepszy trening dla naszych sportowców. Szkolenie pozwala udoskonalać swoje umiejętności i uzupełniać braki.  Naszym zawodnikom udało się stoczyć po kilka walk każdego dnia.

To był dobrze przepracowany okres, który mamy nadzieję, że przełoży się na dobrą dyspozycję na zbliżających się zawodach Pucharu Polski i Mistrzostwach Polski.

Wkrótce podobna konsultacja sparingowa w Śremie wyłącznie na elektronikę. Będzie to niemałe przedsięwzięcie dla KS RAPID, gdyż naszym celem jest ustawienie około 8 pól walki na elektronikę. Sparingi będzie można oglądać 13.04.2024 r na obiekcie sportowym w Śremie, trybuny będą otwarte. Zapraszamy!