Puchar Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim

W dniach 05-07 kwietnia 2024 r. w Hali sportowo-widowiskowej KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Puchar Polski Kadetów i Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. Była to druga część zmagań zawodników KS Rapid Śrem do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2024. Poprzednio pisaliśmy o pierwszym turnieju kwalifikacyjnym w Poznaniu. Tym razem sportowcy wystartowali w drugiej eliminacji w Ostrowcu Świętokrzyskim w składzie: Alicja Skrzypczak, Jan Walkiewicz, Jagoda Wojtkowska, Anna Kwasiborska, Nadia Skotarczak, Klaudia Rembielak oraz Nikodem Kozicki. Przywieźliśmy trzy medale oraz miejsca tuż za podium.

Najlepszy występ w ekipie odnotowała Jagoda Wojtkowska. Juniorka w kategorii wagowej do 46 kg po świetnym pierwszym wygranym pojedynku stanęła naprzeciw swojej jedynej, największej rywalce z AZS Poznań. Pomimo zaciętej walki przegrała starcie. Jagoda wywalczyła cenny srebrny medal. Należy zwrócić uwagę, że dziewczynka znacznie poprawiła taktykę walki. Bardzo nas to cieszy, ponieważ przyszłość kolejnych startów wygląda obiecująco.  Dobre walki zaprezentował także Jan Walkiewicz, junior z kategorii wagowej -55 kg. Chłopiec wygrał mocny pierwszy pojedynek, lecz odpadł w strefie medalowej, gdzie uległ swojemu rywalowi. Janek zdobywa w ten sposób brązowy medal. Również w dobrej formie była Klaudia Rembielak, która w kategorii wiekowej kadet wygrała w zawodach dwie walki. Nasza zawodniczka dopiero w trzeciej uległa silniejszej fizycznie rywalce. Klaudia z turnieju wróciła z brązowym medalem. Tuż za podium znaleźli się Alicja Skrzypczak, Nikodem Kozicki i Nadia Skotarczak. Gratulujemy!

Zawody w Ostrowcu Świętokrzyskim, były drugą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pewną kwalifikację ma Klaudia Rembielak. Pozostali zawodnicy muszą poczekać na ostateczne podliczenie rywalizacji z dwóch tegorocznych Pucharów Polski. Zdecydowanie większą siłę posiadamy w kategorii juniorów. Na zbliżających się Mistrzostwach Polski w Kórniku liczymy na kolejne medale. Nasi zawodnicy nie zwalniają. Najbliższy czas poświęcimy na szkoleniach sparingowych i turnieju sprawdzającym w Hradec Cralove. Życzymy naszym zawodnikom powodzenia!