Zorganizowaliśmy konsultację sparingową!

Zorganizowaliśmy konsultację sparingową!

W minioną sobotę tj. w dniu 13.04.2024 roku w Śremie odbyła się konsultacja sparingowa, zorganizowana przez śremski klub taekwondo. Zaproszenie gospodarza KS Rapid Śrem przyjęło 70 zawodników z 11 innych klubów taekwondo olimpijskiego z Polski. Na śremskiej macie pojawiły się: UKS10tka Bydgoszcz, KU AZS UKW Bydgoszcz, HUSARIA Bydgoszcz, SOKÓŁ Kościan, TAEKWONDO Wolsztyn, AVIA Kamionki, AZS OŚ Poznań, UKS TKD Środa Wlkp, CENTURIA Toruń, SZAKALE Jeżyce oraz UKS OAZA Kórnik. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że była to największa tego typu konsultacja sportowa w Polsce dla dzieci i młodzieży w wieku 13-18 lat. Zawodnicy mieli okazję podnosić umiejętności techniczno-taktyczne walki na 10 polach walki. Wszystkie starcia zostały przeprowadzone z użyciem elektronicznego systemu daedo i to właśnie odróżniało nasze szkolenie od innych konsultacji realizowanych dotychczas w kraju.

Klub RAPID reprezentowało 20 sportowców. Nasi zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze i zauważyliśmy znaczy wzrost formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Każdy z zawodników stoczył od 7 do 10 walk w pełnym wymiarze czasu walki. Tego typu wydarzenia są bardzo potrzebne w rozwoju młodego sportowca. Nieoceniona jest tutaj możliwość  wymiany doświadczeń z innymi trenującymi. Na matach panowała atmosfera ostrej rywalizacji sportowej, ale był też czas na odpoczynek oraz na integracyjny obiad. W naszej ocenie sobota została bardzo dobrze przepracowana. Pokładamy duże nadzieje, że efekty szkolenia przyniosą nam kolejne medale.

„Konsultacja profilaktyczna  z taekwondo olimpijskim” została sfinansowana ze środków z dotacji Powiatu Śremskiego. Szkolenie wsparł organizacyjnie Okręgowy Związek Taekwondo Olimpijskiego. Dziękujemy!