Mistrz Cholin Kang 7 DAN w Śremie

Mistrz Cholin Kang 7 DAN w Śremie

Mistrz Cholin Kang w Śremie.

Taekwondo WTF to narodowy sport Korei Południowej. Jeśli się uczyć, to od najlepszych. Klub nawiązał współpracę z Mistrzem koreańskim Cholin Kangiem posiadaczem 7 dan w taekwondo. Na pierwsze spotkanie w obiekcie sportowym Spółki Śremski Sport, przybyło 60 adeptów taekwondo olimpijskiego. Intensywne seminarium obejmowało dwa bloki tematyczne po trzy godziny. W pierwszej części szkolenia mistrz Kang demonstrował podstawowe bloki i ciosy. Następnie nauczał samoobrony. Mistrz w detalach tłumaczył dla czego należy wykonywać daną technikę. Już w pierwszych minutach spotkania dał się poznać jako doskonały technik. Zwłaszcza wysokie kopnięcia wykonywane z ogromną szybkością i łatwością wprowadzały w podziw uczestników spotkania jak i licznie zgromadzoną publiczność. Z pewnością zapamiętamy „ koreańską przerwę w ćwiczeniach” to było 30 pompek i 30 brzuszków. Po przerwie wzięliśmy udział w drugim bloku szkolenia które było poświęcone elementom walki i układów poomsae. Ponownie Mistrz zademonstrował doskonałą technikę i profesjonalne podejście do ćwiczeń.
Szkolenia chcemy kontynuować możliwie jak najczęściej min dwa razy w roku. Zapadły wstępne deklaracje dalszej współpracy. Mistrz Kang stale współpracuje z Centrum Kultury Koreańskiej przy Ambasadzie Korei. Być może, że skorzystamy z szkoleniowców koreańskich podczas naszych obozów. Dobrze by było, aby najlepsi zawodnicy Rapidu mieli możliwość szkolenia w Korei. Mistrz Kang był bardzo zadowolony z wizyty w Śremie i możliwości promowania taekwondo. Z pewnością jeszcze nie raz będziemy go gościć.
CV- Mistrza Cholin Kang. 42 lata. Posiadacz 7 dan. Sędzia międzynarodowy poomsae, instruktor klasy międzynarodowej Kukkiwon, Sekretarz Generalny d.s. Światowej Organizacji Sportu Wojskowego. W 1988 roku był członkiem grupy pokazowej podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Seulu.
Foto Łukasz Świadek