Złoty medal Agnieszki Rubik

Złoty medal Agnieszki Rubik

Złoty medal Agnieszki Rubik w Warszawie
W dniu 23 listopada 2014 roku w Warszawie odbył się kolejny techniczny turniej w taekwondo. Zawody rozegrano pod patronatem Centrum Kultury Koreańskiej i Kukkiwon szkoły mistrzów z Korei.
Rapid wystawił dwóch zawodników w kat wiekowej 10-12 lat Wiktorie Grześkowiak i w kat wiekowej młodzieżowiec Agnieszkę Rubik. Jako pierwsza wystartowała młodsza nasza zawodniczka, która wykonała swój obowiązkowy układ w dobrym stylu. Jednak jej przeciwniczki posiadające wyższe pasy prezentowały układy formalne z wyższego poziomu i otrzymywały wyższe oceny od sędziów. Ostatecznie Wiktorie sklasyfikowano na ósmej pozycji. Bezkonkurencyjna w swojej kategorii wiekowej była Agnieszka Rubik. W zawodach wykonywała prezentowała dwa układy formalne i z obu próbach otrzymywała najwyższe lokaty. Turniej zasłużenie wygrała. Tu należy przypomnieć, że Agnieszka Rubik jest aktualną v-ce Mistrzynią Polski konkurencji walki.
Dobrze, ze coraz więcej rozgrywanych w Polsce jest zawodów w konkurencji układów. Nie wszyscy w taekwondo muszą walczyć, a wbrew pozorom konkurencja układów jest techniczną rywalizacją, która od zawodnika wymaga ogromnej sprawności ogólnej i wiedzy o taekwondo. O medal podczas tych zawodów była bardzo trudno na starcie stawiło się prawie 160 zawodników, tym bardziej cieszy sukces Agnieszki Rubik a Wiktoria Grześkowiak zdobyła cenne doświadczenie.