XX Lecie Rapid Śrem 14.11.2014

XX Lecie Rapid Śrem 14.11.2014

Jubileuszowa Gala XX – lecia K.S. Rapid Śrem (1994-2014)
W dniu 14 listopada 2014 roku, w sali sportowej Spółki Śremski Sport przy ul. Staszica 1a, odbyła się Jubileuszowa Gala z okazji XX- lecia powstania K.S. Rapid Śrem- sekcji taekwondo olimpijskiego.
Otwierający obchody prezes zarządu Piotr Wesołek powitał licznie zgromadzonych przyjaciół i sympatyków klubu w tym: włodarzy miasta Śrem na czele z Burmistrzem Adamem Lewandowskim i Starostą Piotrem Rutą, stale powiększające się grono sponsorów, obecnych i byłych zawodników i członków klubu oraz rodziców dzieci u nas trenujących. Przywitano gościa specjalnego Michała „TNT” Chudeckiego mistrza boksu zawodowego.
W pierwszej części uroczystości wyświetlony został film prezentujący działalność sportową i kulturalną sekcji taekwondo olimpijskiego. Multimedialne przedstawienie, przygotowane przez TV Relax, przywołało wspaniałe wspomnienia i wzbudziło w pełni uzasadnione wzruszenie wśród zebranych na sali gości. W filmie ukazane zostały, najważniejsze osiągnięcia klubu w tym: organizacja licznych imprez sportowych – Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów, indywidualne i drużynowe sukcesy sportowe – Krzysztofa Łabutki, Romana Warota, Aleksandry Uścińskiej czy Artura Kowalskiego, udział w przedsięwzięciach telewizyjnych – Super Niania i Mam Talent.
Prezentacja wielokrotnie przerywana była gromkimi brawami publiczności. W tym krótkim materiale nie przedstawiono jednak wszystkich dokonań klubu oraz wszystkich mistrzów klubu. Chcąc tego dokonać prezentacja musiałaby trwać zdecydowanie dłużej, a w ten szczególny wieczór przewidzianych było jeszcze kilka bardzo ważnych punktów programu.
Jak tylko emocje związane z dużą dozą wspaniałych wspomnień z ostatnich dwudziestu lat Rapidu opadły, nagrodzono instytucje, ludzi biznesu, którzy wspierają organizacyjnie, materialnie nasz klub. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
Włodarze miasta
Adam Lewandowski – Burmistrz Miasta Śrem,
Katarzyna Sarnowska – Przewodnicząca Rady Miejskiej Śrem,
Piotr Ruta – Starosta Śremski,
Barbarę Jabłońską – Naczelnika Pionu Edukacji i Usług Społecznych,
Dorotę Gandecką – Naczelnik Wydziału Promocji,
Ewę Kaźmierczak – Dyrektor SOK Śrem.

Sponsorzy:
Anna i Andrzej Zawadzki – właściciele Firmy Developerskiej Marcopolodevelopment,
Marek Hyżyk – Prezes Firmy Konstrukcje Stalowe Hyżyk,
Włodzimierz Pepeta – Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Śrem,
Lidia Wawrzynowicz – właścicielka Biura Usług Turystycznych i Transportowych,
Paweł Wojna – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Śrem,
Michał Janowski i Damian Sołtysiak – właściciele Whisky Shop,
Ewa Osiewicz – drukarnia Tomczak,
Stanisław Graczyk – właściciel firmy brokerskiej CITO,
Ireneusz Kujawa – właściciel hurtowni budowlanej EL BUD,
Daniel Augustyniak – właściciel Tropikana i Iguana Club.

Wręczono także podziękowania szkoleniowcom klubu:

Krzysztofowi Łabutka, Arturowi Kowalskiemu, Dariuszowi Wesołek i Jakubowi Jakubik.

Prezes podziękował członkom zarządu za ich bezinteresowne zaangażowanie i wkład w jak najlepsze codzienne funkcjonowanie klubu, podkreślając, że od dwudziestu lat nieprzerwanie w zarządzie działają Zbigniew Miękisiak i Krzysztof Woźniak.

Wyróżnieni działacze to:
Roman Warot – v-ce Prezes Zarządu,
Bartosz Kozicki – Sekretarz Zarządu,
Dariusz Kaczor – członek zarządu,
Zbigniew Miękisiak – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej,
Wożniak Krzysztof – członek Komisji Rewizyjnej,
Krzysztof Łabutka – członek Komisji Rewizyjnej.

Ważnym momentem obchodów było wyróżnienie najlepszych zawodników klubu. Zarząd wybrał spośród blisko 30 mistrzów Polski, dwudziestkę najlepszych z najlepszych:
Krzysztof Łabutka,
Roman Warot,
Tomasz Poniewierski
Michał Poniewierski,
Klaudyna Lubońska
Bartosz Lewandowski,
Elżbieta Uścińska,
Aleksandra Uścińska,
Julia Chudecka,
Artur Kowalski,
Marcin Kozak,
Agnieszka Prauzińska,
Robert Jankowski,
Martina Swojak,
Agnieszka Rubik,
Marta Grabowska,
Filip Dziuba,
Gerard Miłek,
Hubert Skrzydlewski,
Zuzanna Malusiak.

Gorące podziękowanie skierowano do zdecydowanie najbardziej utytułowanej zawodniczki w naszym klubie, Aleksandry Uścińskiej, która jako pierwsza w historii polskiego taekwondo wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich Ateny 2004.

Następnie Prezes Piotr Wesołek wręczył Panu Andrzejowi Zawadzkiemu certyfikat na kolejny stopień mistrzowski 5 dan. Certyfikat miał być wręczony przez mistrza koreańskiego, trenera naszego klubu Pana Soo Kwang Lee, jednak mistrza już nie ma wśród nas, jednak pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Kiedy zakończyło się wręczanie wyróżnień, głos zabrał najstarszy stażem zawodnik klubu Krzysztof Łabutka i podziękował za możliwość rozwijania kariery sportowej, która z rekreacji, potem pasji, przerodziła się ostatecznie w poważne, w pełni profesjonalne podejście do dyscypliny. Krzysztof po dziś dzień, pełni funkcje działacza, trenera i licencjonowanego sędziego.

Uroczystość zakończono dwoma ciekawymi walkami pokazowymi naszych najlepszych zawodników. W pierwszym pojedynku widzieliśmy naszą zawodniczkę Zuzannę Malusiak walczącą z zawodniczką Dragon Długie Stare, Marią Kalembą. W drugim pojedynku zaprezentował się Hubert Skrzydlewski z przeciwnikiem Sebastianem Bruggerem z Taekwondo Jarocin. Pomimo faktu, że były to walki pokazowe, ich przebieg był mocny i widowiskowy. Poziom tych pojedynków budził szacunek dla umiejętności zawodników. Widać było determinację i ogromne zaangażowanie w jak najdokładniejsze wykonywanie obowiązujących w taekwondo zasad prowadzenia walki. Wynik zszedł na drugi plan, zawodnicy zaprezentowali się przed własną publicznością, kolegami, rodziną i znajomymi.

Po walkach prezes zaprosił do obejrzenia, świeżo odsłoniętej tablicy mistrzów Rapidu Śrem, która została zawieszona w holu obiektu sportowego przy ul. Staszica w Śremie. Na tablicy mistrzów zaprezentowano zawodników, którzy legitymują się tytułem mistrza lub v-ce mistrza Polski, Europy i Świata.

Pełna lista z wynikami w załączeniu.

Obchody 20 – lecia zakończono poczęstunkiem i zabawą taneczną w Klubie Muzycznym Iguana Club Śrem.

Podsumowanie jubileuszu w opinii prezesa klubu Piotra Wesołka
20 lat działalności Rapidu Śrem to największe sukcesy sportowe w regionie. W statystykach Ministra Sportu, Rapid jest nieprzerwanie liderem sportowym. W naszym klubie na przestrzeni lat trenowały tysiące osób. Zajmujemy się sportem powszechnym i rekreacją ruchową. Program zajęć jest ciekawy, nowatorski, prowadzony na najnowszym sprzęcie i w sposób bardzo atrakcyjny.
Wykraczamy poza ramy sportu, promując dyscyplinę w popularnych programach telewizyjnych.
Jesteśmy poważnym i sprawdzonym partnerem dla władz samorządowych i wojewódzkich. Działamy prężnie, bo możemy zawsze liczyć na zaangażowanych rodziców. Bez nich żadne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe.
Mamy ambitne plany. Posiadamy wspaniałych zawodników. Przynajmniej sześciu z nich ma realne szanse startować w mistrzostwach Europy i Świata w turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich.
Musimy stworzyć im możliwości startu w kosztownych wyjazdach zagranicznych. To jest naszą największą bolączką. Podejmujemy działania w celu pozyskania sponsora strategicznego, który będzie partnerem kolejnych sukcesów Rapidu.
Po 20 latach, klub Rapid zasługuje na to by mieć swoją salę do sportów walki. Marzy mi się profesjonalna salka, taka, jakie powstają w innych miastach. Dobrze wyposażona, klimatyczna, dostępna dla zawodnika siedem dni w tygodniu.
To jedno z głównych zadań dla zarządu na najbliższy czas. Jestem pełen optymizmu i nadziei, że to oraz inne ważne sprawy uda nam się pomyślnie rozwiązać.
Piotr Wesołek