Podwójne V-ce Mistrzostwo Polski

Podwójne V-ce Mistrzostwo Polski

26 października 2014 r. Dzień po sukcesach RAPIDU na Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików w Tarnowie Podgórnym, klub delegował trzyosobową reprezentację tym razem na VI Techniczne Mistrzostwa Polski w Łowiczu. Zawody, podczas których toczyła się również walka o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza. 19 klubów z całej Polski wystawiło łącznie ponad 100 najlepszych technicznie zawodników, z którymi musieli się zmierzyć: Wiktoria Grześkowiak; Agnieszka Rubik oraz również w roli zawodnika trener Krzysztof Łabutka.
Niestety ogromne zmęczenie i tylko kilkugodzinny sen dał się we znaki naszej Wiktorii, która jako multimedalistka i wielka triumfatorka MMM z dnia poprzedniego pierwsza demonstrowała swoje umiejętności. Po pierwszym wykonaniu finał stał się oczywisty, co być może za bardzo rozluźniło naszą zawodniczkę i w kolejnym podejściu wkradła się mała pomyłka a za nią stres ,który nie pozwolił ukończyć walki o medal i uplasował ją na 9 miejscu
Agnieszkę Rubik również czekał nie łatwy tor przeszkód. W kategorii młodzieżowca startowali najlepsi z najlepszych. Praca, którą Agnieszka musiała włożyć w przygotowania do startu w TMP była znacznie większa niż w zeszłym roku kiedy zdobyła srebrny medal, ponieważ równolegle pracuje nad przygotowaniem do zaliczenia egzaminu dojrzałości co również jest bardzo ważnym celem w jej życiu. Bardzo dobrze poradziła sobie z pierwszym wykonaniem. Kolejne natomiast uplasowało ją za bardzo utalentowaną w tym fachu Darię Ćwiklińską z Bydgoszczy , jednocześnie dając ponownie tytuł V-ce Mistrzyni Polski.
Trener Krzysiek miał podwójny orzech do zgryzienia. Przed swoim głównym startem wziął jeszcze udział w konkurencji pokazów drużynowych, organizowanych po raz pierwszy w tego typu zawodach. Swoje umiejętności wraz z zawodnikami pleszewskiego klubu prezentowali przed głównym sędzią zawodów posiadającym 7 dan w Taekwondo Olimpijskim, Mistrzem Cheol In Kang oraz Ministrem Sportu panem Andrzejem Biernatem. Kroczący za Wiktorią Grześkowiak pech dogonił również Krzysztofa powodując kontuzję która pozwoliła na zajęcie 3 miejsca w tej konkurencji. Podczas głównego występu naszego trenera 1 układ nie wymagał kopnięć i dał najwyższą notę naszemu zawodnikowi, lecz w kolejnym było widać problemy przy wykonywaniu technik nożnych spowodowane powyższą kontuzją, co w końcowej serii dało Krzysztofowi II lokatę i tytuł V-ce Mistrza Polski.
Jak widać klub RAPID ma w swoich szeregach nie tylko świetnych fighterów w tej dyscyplinie sportu ale i fantastycznych techników. Zawodnicy zdobywają tytuły Mistrzów i V-ce mistrzów Polski w każdych kategoriach wiekowych co świadczy o wszechstronności tej dyscypliny. Jednak wszystko to wymaga poświęceń, czasu i wielu wyrzeczeń od zawodnika. Pogratulować należy pogodzenia pracy i nauki, wytrwałości i determinacji w dążeniu do celu wraz z wylewaniem litrów potu na treningach. Jedno jest pewne- kolejne tytuły V-ce Mistrzów Polski Agnieszki i Krzysztofa można zapisać w jakże bogatą już 20 –sto letnią historię klubu.