20 medali Rapidu w Lidze Taekwondo Wesołek o Puchar Burmistrza Kórnika

20 medali  Rapidu w Lidze Taekwondo Wesołek o Puchar Burmistrza Kórnika

I kolejkę XIV Ligi Taekwondo Wesołek rozegrano w Kórniku w dniu 22 marca 2014 roku. Zawody po raz pierwszy rozegrano jako turniej międzynarodowy. Papidowi przypadło rywalizować wśród 330 zawodników z 19 klubów Polski i Niemiec, w wieku 6 do 14 lat. Turniej tradycyjnie rozgrywany był o Puchar Burmistrza Kórnika, a ratusz reprezentował Sekretarz Gminy Pan Leszek Książek. Gospodarze gościli znamienite osobistości Mistrza Soo Kwang Lee 9 dan Dyrektora Technicznego PZTO i Mistrza Chae Su-Ung 9 dan V-ce Prezydenta Niemieckiej Federacji Taekwondo.
Rapid wystawił liczną bo, aż trzydziestoosobową ekipę zawodników w wieku od 7-14 lat .Zmagania młodych adeptów taekwondo rozpoczęły się z samego ranna, a zakończyły późnym wieczorem. Wystawiliśmy zawodników w trzech konkurencjach sprawnościowych i konkurencji walki sportowej. W konkurencjach sprawnościowych zawodnicy musieli wykazać się sprawnością ogólną. Przy próbie kopnięcia nogą na wysokość najlepsi wykazali się wynikiem 75 cm kopnięcia ponad swoją głowę. Widzów przykuwała bardzo dynamiczna konkurencja wielokrotnego kopania na czas, tu najlepsi w ciągu 10 sekund na przemian wykonywali 48 kopnięci – a więc prawie 5 kopnięć na sekundę. Dzieci uzdolnione technicznie prezentowali swoje umiejętności w układach formalnych. Zdecydowanie najbardziej energetyczną formą rywalizacji w taekwondo jest walka sportowa. Dzieci, już od najmłodszych lat zgodnie z filozofią taekwondo WTF wprowadzamy w konkurencje walki sportowej. Zdobyte doświadczenie na naszym turnieju procentuje w turniejach zagranicznych, a głównym celem jest przygotowanie zawodnika do startu w Mistrzostwach Świata. Nasi zawodnicy okazali się być bardzo dobrze przygotowani do turnieju. W turnieju wywalczyli 20 medali co przyniosło czwarte, jak mówią sportowcy pechowe miejsce, miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Wyniki indywidualne zawodników K.S. Rapid Śrem
Julia Ryniak 1 srebrny, 3 brązowe
Piotr Duda 1 brązowy
Julia Nawrocka 1 złoty
Piotr Łowicki 1 brązowy
Karina Jędroszkowiak 1 srebrny
Berdyszak Weronika 1 brązowy
Wiktoria Grześkowiak 3 złote
Tymoteusz Miłek 2 złote
Bartosz Kwieciński 1 złoty, 1 brązowy
Wiktor Włodarczak 2 brązowe
Emilia Lossy 1 brązowy
Malwina Jaroszewicz 1 brązowy

Zdecydowanie najlepszy start zanotowała Wikroria Grześkowiak z trzema złotymi medalami zajmuje wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji na najwszechstronniejszego zawodnika turnieju. O dobrym starcie może mówić Julia Ryniak cztery medale w turnieju to nie lada wyczyn. Z dobrej strony pokazało się wielu nowych wodników. Dorze, że do grona doświadczonych zawodników dociągają nowe talenty.
Rapid wchodzi i okres startowy. To ciężki okres dla zawodników. Praktycznie co tydzień bierzemy udział w zawodach w kraju i zagranicą. Wszystkie starty podporządkowane są udanym występom w Mistrzostwach Polski, czego życzymy zawodnikom.