Finały Ligi Taekwondo w Śremie

Finały Ligi Taekwondo w Śremie

Finał Ligi Taekwondo w Śremie
W dniu 13 grudnia 2014 roku w Śremie rozegrano finał Międzynarodowej Ligi Taekwondo Wesołek o Puchar Burmistrza Śremu. Śremskie zmagania były czwartą kolejką tegorocznej rywalizacji. Poprzednie turnieje rozgrywane były w Kórniku, Pleszewie i Jarocinie. Zawodnicy startują w trzech konkurencjach sprawnościowych i jednej walki sportowej, a punktują tylko ci którzy plasują się na pozycjach 1-5. O punkty czy miejsca na podium jest niezmiernie trudno wielokrotnie bywa tak, że w walce o medal rywalizuje po 30-50 zawodników. Uczestnicy turnieju muszą trzymać formę przez cały rok. Choroba, słabsza forma eliminuje w walce o tytuł najwszechstronniejszego zawodnika turnieju w kategorii dzieci do lat 10, młodzika i juniora młodszego. W zawodach uczestniczyło ponad 200 zawodników z 17-tu klubów Polski i Niemiec. Biorąc pod uwagę, że w tym samym dniu podobne turnieje odbywały się w dwóch miejscach na terenie wielkopolski to można powiedzieć, że frekwencja była bardzo duża. Rapid Śrem reprezentowała liczna grupa 46 młodych zawodników w wieku 5- 14 lat. Wywalczyliśmy 17-cie medali w turnieju, które przełożyły się na dobre miejsca w klasyfikacjach drużynowych gdzie Rapid stawał dwukrotnie na podium.
Klasyfikacja drużynowa konkurencja sprawnościowa:
1. UKS Oaza Kórnik
2. K.S. Rapid Śrem
3. UKS TKD Gizałki
Klasyfikacja drużynowa konkurencja walki:
1. AZS Poznań
2. LUKS Kantor Częstochowa
3. K.S. Rapid Śrem

Klasą dla siebie była Wiktoria Grześkowiak, która zdobyła cztery złote medale. Wiktoria wyrasta na lidera grupy dziecięcej. Pozostałe wyniki naszych zawodników:
Wiktoria Grześkowiak 4 złote medale
Inez Borowiak 2 złote medale
Julia Ryniak 1 złoty medal
Aleksandra Grześkowiak 1 złoty medal
Szymon Makowski 1 złoty medal
Antoni Dworczak 1 złoty medal
Bartosz Kwieciński 2 złote medale
Tymoteusz Miłek 1 złoty, 2 srebrne medale
Wiktor Włodarczak 1 złoty, 1 brązowy medal.

Okrasą zawodów były pokazy młodej grupy pokazowej klubu Rapid Śrem w składzie: Agnieszka Rubik, Zuzanna Malusiak, Filip Dziuba, Hubert Skrzydlewski, Bartosz Kwieciński i Miłek Gerad.
Turniej w Śremie to również sukces organizacyjny i marketingowy. Jeszcze nie ochłonęliśmy po sporym przedsięwzięciu jakim były obchody XX Lecia klubu, a już musieliśmy zrealizować zawody międzynarodowe. Wszystko udało się dopiąć dzięki zaangażowaniu rodziców, sponsorów turnieju i wsparciu Gminy Śrem.