II Kolejka Ligi Taekwondo Wesołek

II Kolejka Ligi Taekwondo Wesołek

Pomimo pięknej pogody, weekendu komunijnego na maty w Pleszewie stanęło blisko 170 zawodników z 16 klubów Polski. Rapid wystawił silną 16 osobową grupę. Zabrakło w niej kilku podstawowych zawodników, którzy nie mogli stawić się z przyczyn wcześniej wskazanych. Mimo to wywalczyliśmy Puchar Burmistrza za trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Utrzymaliśmy się na drugim miejscu w klasyfikacji konkurencji sprawnościowej, czując na plecach rywali z AZS Poznań. W klasyfikacji walki sportowej również plasujemy się na drugim miejscu. Tu znacznie wyprzedza nas AZS Poznań. Zawodnicy uczestniczący w Lidze Taekwondo, są sklasyfikowani w trzech grupach wiekowych. Bardzo dobrze wypadamy w kat. wiekowej junior młodszy, na 2 miejscu znajduje się rewelacyjna Zuzanna Malusiak, która podobnie jak na niedawnym turnieju w Bydgoszczy wszystkie walki kończy przed czasem, na 3 miejscu znajduje się Hubert Skrzydlewski i na 4 miejscu Miłek Gerard, który prezentuje coraz lepszą formę. Niestety wysoką pozycję utracił Filip Dziuba, który nie mógł wystąpić w zawodach. Gorzej wypadamy w kat. wiekowej młodzika. Tu, najwyższą pozycję zajmuje Julia Halladin sklasyfikowana na 21 miejscu, kolejnego zawodnika Mizie Konrada widzimy dopiero na 45 miejscu. W tej kategorii wiekowej o wysoką pozycję jest bardzo trudno, jest ogromna konkurencja. W kategorii dzieci do lat 10 mamy perełkę. Bartosz Kwieciński zajmuje 3 miejsce, Wiktoria Grześkowiak 13 miejsce, Maksymilian Ciesielski 15 miejsce.
Medaliści turnieju w Pleszewie: Zuzanna Malusiak 3 złote i 1 brąz, Hubert Skrzydlewski 3 złote, Miłek Gerard 1 złoty 1 srebrny 1 brązowy, Lulia Halladin 1 brązowy, Bartosz Kwieciński 2 złote, Wiktoria Grześkowiak 1 srebrny i brązowy, Mateusz Ciesielski 1 złoty jeden srebrny 1 brązowy, Ania Tomaszewska 1 złoto, Paulina Szymańska 2 srebrne, Tymoteusz Miłek 1 złoto 1 brąz, Piotr Kaczor 1 złoto 1 brąz.
Nasi zawodnicy nie zawiedli, widać rosnącą formę u wszystkich zawodników zwłaszcza w konkurencji walki sportowej (komentarz trenera Rapidu Śrem).