Obóz zimowy Zakopane 2009

Obóz zimowy Zakopane 2009

W dniach 22.02.-1.03.2009 r. odbył się kolejny obóz zimowy. Tym razem 90-osobowa grupa zaprzyjaźnionych klubów: K.S. Rapid Śrem, UKS Jedynki Jarocin, K.S. Karor Bydgoszcz, UKS TKD Kórnik i K.S. Sokół Kościan trenowała w stolicy Tatr Zakopanem.
Siedmiodniowy cykl szkoleniowy obejmował treningi na sali sportowej, trudnym terenie górskim. Dodatkowym utrudnieniem i obciążeniem dla zawodników trenujących w terenie był śnieg często wysokości prawie jednego metra. W takich warunkach zawodnicy kształtowali wytrzymałość. W celu odnowy biologicznej zawodnicy przebywali w kompleksie basenowym w pobliskich Szaflarach. Atrakcją basenu była kąpiel i wodach termalnych. Szkoleniowo zawodnicy sprawdzili się w bezpośrednim sparingu z miejscowym klubem Turbacz Mszana Dolna. Dwugodzinne sparingi wypadły bardzo dobrze gdyż przegraliśmy zaledwie dwie walki.
Szkolenie to główny akcent wyjazdu w tatry. Nie zapomnieliśmy o wypoczynku. Znaleźliśmy czas na naukę jazdy na nartach, małe dzieci często korzystały z pobliskiej górki zjeżdżając na ślizgach. Zwiedziliśmy słynną ulice w Zakopanem Krupówki. Moc atrakcji wzbogacały zabawy obozowe.
Krótki intensywny obóz był bezpośrednim przygotowaniem do Mistrzostw Polski Juniorów Juniorów Bornym Sulinowie. Wszystkim uczestników życzymy sukcesów. sukcesów tym którzy wrócili z kontuzjami powrotu do zdrowia