Mistrzostwa Polski Juniorów 2009

Mistrzostwa Polski Juniorów 2009

7 marca 2009 r w Bornym Sulinowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim.
Do finałów mistrzostw zakwalifikowało się trzech naszych zawodników: Jakubie Alicja w kat wag -59 kg, Kukowiecka Katarzyna w kat -63 kg i Kmiecik Bartosz w kat wag. do 55 kg.
Cała trójka zawodników wywalczyła w turnieju piąte miejsce i do dorobku punktowego w Systemie Sportu Dzieci i Młodzieży dopisaliśmy 9 pkt. Zawody rozegrano po raz pierwszy w systemie pucharowych repasarzy. Każdy z naszych zawodników stoczył po trzy pojedynki. Chora z angina wystartowała Kakatrzyna Kukowiecka. Pomimo temperatury zdołała wygrać jeden z pojedynków na więcej nie wystarczyło sił. Blisko strefy medalowej była Jakubie Alicja po wygranym drugim pojedynku przegrała pojedynek pojedynek medal brązowy jednym punktem. Bardzo blisko medalu był Bartek Kmiecik. Drugi pojedynek wygrywa w zaciętej walce, w którym doznaje stłuczenia śródstopia. W trzeciej walce okazuje się, że nogą kontuzjowana nie idzie walczyć i dla tego przegrywa pojedynek pojedynek o brąz.
A było tak blisko i każdy z naszych zawodników mógł stanąć na podium. Mimo wszystko za stoczone zacięte walki i piąte miejsca w Polsce gorące gratulacje.