Taekwondo, sport dla każdego.

Taekwondo, sport dla każdego.

Bardzo ciekawą alternatywą na spędzenie aktywnie czasu wolnego są zajęcia taekwondo. Klub Sportowy Rapid Śrem posiada ofertę zajęć dla każdej grupy wiekowej i zaawansowania. Prowadzimy nabór dzieci od 5-go roku, aż po grupę dorosłych. Młodzież trafia do jednej z trzech grup wiekowych a dla dorośli na zajęcia z taekwondo tradycyjnego. Zamieszczamy odpowiedzi na często zadawane pytania (FAQ):

  • Na trening zapraszamy dziewczynki i chłopców, którzy ukończyli 6-ty rok życia (zdarzają się przypadki pięciolatków, które dają sobie radę z 60 min. treningiem). Nie ma limitu wieku dla dorosłych.
  • Na pierwszy trening adept przychodzi ubrany w koszulkę, spodnie od dresu i na boso.
  • W przypadku małych dzieci rodzice przebywają z dziećmi na sali w celu adaptacji dziecka do grupy.
  • Pierwszy miesiąc treningów jest bezpłatny. Następnie obowiązują opłaty zgodnie z cennikiem
  • Po pierwszym treningu, każdy pobiera deklarację członkowską, w której jest miejsce do wypełnienia przez rodziców/prawnych opiekunów dziecka, którzy informują o stanie zdrowia, w przypadku nieletnich wymagana jest zgoda rodziców na uprawianie taekwondo.
  • Każdy może uprawiać nasz sport po spełnieniu ww. warunków.
  • Nieprawdziwe jest myślenie, że dzieci będą się tu bić lub przeniosą nabyte umiejętności do szkoły czy na ulicę. Podstawą naszej działalności jest zatrudnianie wykwalifikowanej, odpowiedzialnej kadry trenerskiej i nadzór zarządu (głównie rodziców) nad prawidłowym rozwojem osobowości młodego człowieka. Wręcz przeciwnie, dzieci przychodząc na nasze sale poprzez trening kształtują oprócz sprawności ogólnej, zwinność, gibkość, wytrzymałość, kształtują dojrzałość psychiczną, poszanowanie dla słabszego i starszego. Nabyte umiejętności najlepsi sprawdzają na zawodach sportowych.

Dla czego warto wybrać ten sport a nie inny? dlaczego nie trenować karate, boksu, MMA itd., dlaczego wybrać ten klub taekwondo, sekcję a nie konkurencję?

Oczywiście, najważniejsze by cokolwiek trenować. Stare powiedzenie „w zdrowym ciele, zdrowy duch” jest bardzo trafne. Ze względu na indywidualne predyspozycje psychofizyczne, motywacje i cele, niektórzy wybiorą szachy, tenis, pływanie, kolarstwo, piłkę nożną itd. Podpierając się wieloma publikacjami stwierdzam, że taekwondo w wersji WTF (taekwondo olimpijskiego) jest jednym z najwszechstronniej rozwijającym organizm ludzki sportem świata. Równomiernie kształtuje wszystkie cechy motoryczne takie jak: gibkość, szybkość, wytrzymałość.