Brąz Zuzy Malusiak w Mistrzostwach Polski Seniorów

Brąz Zuzy Malusiak w Mistrzostwach Polski Seniorów

W dniu 06.12.2015r odbyły się w Warszawie XXXIV Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim. Dwoje naszych zawodników: Zuzanna Malusiak oraz Filip Dziuba reprezentowało klub na tych zawodach. Przypomnijmy, że ci zawodnicy w tym roku uczestniczyli już w Mistrzostwach Polski Juniorów, jednakże mogli oni startować już w kategorii senior ze względu na swój wiek. Decyzją klubu oraz wspólnych rozmowach zawodników z trenerami doszło do potwierdzenia ich udziału ze względu na ich wysoką predyspozycję oraz bardzo dobre przygotowanie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Sam turniej nie był licznie obsadzony, ponieważ zjeżdżali się tam tylko najlepsi zawodnicy z całej Polski, którzy zdobywają wysokie miejsca na turniejach międzynarodowych, oraz są wysoko postawieni w rankingu ogólnopolskim. Zuzia i Filip udowodnili, że nie nadaremno klub Rapid Śrem został najlepszym klubem w powiecie Śremskim.
Z Warszawy medal brązowy przywiozła Zuzia staczając trzy pojedynki. W pierwszym z nich rozgromiła swoją przeciwniczkę zdobywając 12-punktową przewagę i bez większych problemów przeszła do drugiej walki. Ta nie była już tak prosta- obie dziewczyny walczyły bardzo zawzięcie i wyrównanie. Widzowie walki mogli oglądać serie ciosów za ciosem oraz podziwiać zawziętość i upór zawodniczek w drodze po medal. Niestety Zuzia pomimo dobrej postawy ostatecznie przegrała przewagą zaledwie czterech punktów. W ten sposób straciła szansę na srebrny lub złoty medal, jednak system zawodów w formie repasaży, czyli walki o brąz dał jej możliwość zawalczenia o krążek brązowy. Trafiła w tej walce na zawodniczkę, z którą w przeszłości toczyła bój z negatywnym dla Zuzi skutkiem. Pomimo tego z zaciśniętymi pięściami oraz pełną motywacją wyszła do walki, w której można było zauważyć ogromny skok umiejętności pomiędzy zawodniczkami. Zuzia dzięki ciężkim, regularnym treningom znacznie odbiegła formą od niegdyś równej sobie przeciwniczce, dzięki czemu walkę wygrała w pięknym stylu gromiąc rywalkę równie wysoką przewagą jak w pierwszym pojedynku.
Nasz obecnie najlepszy zawodnik klubu Filip, niestety wraca z mistrzostw z pustymi rękoma. Miał znacznie cięższą drogę do pokonania niż Zuza. Swoją pierwszą walkę w tym dniu stoczył z zawodnikiem wysokich lotów. Trzeba przyznać, że Filip jako niedawny uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów jest bardzo doświadczonym i znakomitym sportowcem. Znalazł się na szczycie rankingu polski w swojej kategorii i swoje predyspozycje pokazuje na wielu turniejach. Tego dnia również to zrobił. Ukazał się z bardzo dobrej strony staczając pojedynek bardzo ciężki i wyrównany jak sam mówi. Nie było łatwo i niestety Filip musiał uznać wyższość przeciwnika ostatecznie przegrywając bardzo małą różnicą punktową. W drugiej walce spotkał się z reprezentantem Olsztyńskiego klubu. Podobnie jak w pierwszym pojedynku Filip wykazał się ogromną szybkością, dobrym przygotowaniem oraz doskonałą taktyką. Niestety doświadczenie dużo starszego przeciwnika zdecydowało o losie Filipa i również małą przewagą punktową przegrywa pojedynek i ostatecznie wraca bez krążka.
Nie można zapomnieć również o trenerach, którzy cały czas sumiennie pracowali nad tym, aby zawodnicy byli przygotowani do turnieju. Ich cierpliwość i zaangażowanie zostały nagrodzone występem Zuzi i Filipa, a prezent na Mikołajki w postaci medalu jeszcze bardziej zmotywował ich do dalszej pracy oraz na pewno ogromnie ucieszył.
Możemy być dumni z naszych już seniorów, ponieważ po raz pierwszy startowali z dużo starszymi od siebie zawodnikami i z tak dobrym wynikiem powrócili do Śremu. Zdobyli nowe doświadczenie i pokazali się z dobrej strony na zawodach. Cieszymy się z ich sukcesu i życzymy kolejnych w nowej, wyższej i znacznie trudniejszej kategorii Senior.