Niepokonany Hubert Skrzydlewski

Ostatnie tygodnie mijającego roku, były dla klubu Rapid bardzo napięte. Zawodnicy brali udział w ważnych turniejach praktycznie całej Polski, zdobywając cenne punkty do klasyfikacji indywidualnej PZTP. Tak było i w miniony weekend. W dniach 12-13.12.2015 r. nasi reprezentanci, brali udział w ostatnim już w tym roku turnieju Olsztyn Cup- Międzynarodowy Turniej w Taekwondo Olimpijskim- Puchar Polski. Do Olsztyna wybrała się nasza mocna ekipa: Gerard Miłek, Tymoteusz Miłek, Bartosz Kwieciński, Hubert Skrzydlewski, Filip Dziuba oraz Zuzia Malusiak. Zawody toczyły się przez dwa dni z podziałem na kategorie wiekowe. Pierwszego dnia wywalczyliśmy, aż trzy medale: złoto powędrowało do Huberta Skrzydlewskiego, natomiast brąz otrzymali Bartek Kwieciński oraz Tymoteusz Miłek.
Hubert Skrzydlewski, który obecnie uczęszcza do szkoły sportowej w Warszawie miał do pokonania tego dnia tylko jednego zawodnika. Zrobił to w doskonałym stylu z przewagą siedmiu punktów, przy okazji nokautując przeciwnika efektownym i silnym kopnięciem.
Bartek oraz Tymek mięli w tym dniu, aż po trzy walki. Warto dodać, że ci zawodnicy pomimo swojego młodego wieku bardzo szybko podnoszą swój poziom i z zawodów na zawody stają się coraz skuteczniejsi.
Tymoteusz po raz pierwszy startował w wyższej kategorii wagowej, co skutkowało tym, że jego przeciwnicy byli znacznie wyżsi od niego. Mimo to obie walki wygrał znaczną przewagą punktową. Niestety w trzeciej walce uległ przeciwnikowi i ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu.
Bartek nie miał w tym dniu łatwo. W pierwszej walce trafił na dobrze przygotowanego zawodnika. Walka była bardzo wyrównana i po trzech rundach nie można było wyłonić zwycięzcy. Odbyła się, więc dodatkowa runda o tzw. złoty punkt, którą wygrał nasz zawodnik. W drugim pojedynku również wyrównanym Bartek pokazał, na co go stać. Okazał się lepszy od swojego przeciwnika i pokonał go wynikiem 8:7. Trzecia walka niestety nie poszła po naszej myśli i Bartek ostatecznie kończy ten dzień z bardzo dobrym wynikiem.
Pierwszego dnia na macie pojawił się również Gerard Miłek. Stoczył on jeden pojedynek, w którym wykazał się różnorodnością technik zaskakując swojego przeciwnika efektownymi kopnięciami. Zawodnicy szli cios za ciosem i ostatecznie odbyła się runda dodatkowa o złoty punkt. Z niej nasz podopieczny niestety nie wyszedł zwycięsko, dlatego też uplasował się na miejscu 5-7.
Drugiego dnia, czyli w niedzielę na halę Urania zjechali się zawodnicy z rocznika 99 i starsi. Należeli również do nich Zuzia, Filip i ponownie Hubert, który zgodnie z regulaminem mógł startować również i tego dnia. I tego dnia również nie zawiódł. Hubert pomimo bolesnej kontuzji stopy, której nabawił się długi czas temu stoczył dwa zwycięskie pojedynki ze starszymi od siebie przeciwnikami i zdobył złoty medal. Obie walki były naprawdę imponujące biorąc pod uwagę to, że podczas pojedynku używał tylko jednej nogi. Jego popisy docenili później sędziowie, którzy uznali go najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Hubertowi należą się ogromne brawa.
Filip oraz Zuzia niestety wyjechali z Olsztyna bez medalu. Jak to w sporcie zdarzają się i gorsze dni, które bez wątpienia mięli nasi zawodnicy. Jeszcze tydzień temu pisaliśmy o ich znakomitym występie na Mistrzostwach Polski Seniorów. Tym razem możemy jedynie pogratulować udziału i życzyć samych lepszych dni niż ten w Olsztynie.
Podsumowując wszystkie starty na turnieju możemy być zadowolenie z postawy naszych zawodników. Ci, którzy zajęli miejsca 1-3 zdobyli cenne punkty do przyszłorocznego rankingu PZTO. Zdecydowanie na lidera ekipy wychodzi Hubert Skrzydlewski, w Olsztynie wygrywa dwie kategorie wiekowe juniora i U-21, to pierwszy taki przypadek w naszym klubie . Kolejny turniej rankingowy odbędzie się już 15 stycznia 2016 roku. Gra się dopiero rozpoczyna i wszystko jest otwarte. Liczymy, że kolejni zawodnicy będą walczyć o pierwsze miejsce w swoich kategoriach wiekowych i wagowych.