Rapid Śrem z kwalifikacjami na Mistrzostwa Polski

W dniach 19-21 marca w Warszawie odbył się drugi turniej eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Puchar Polski P2 Kadetów. W zawodach wystartowali kadeci: Mikołaj Suszczewicz, Jakub Główczyński, Zofia Kierzek, Patryk Pieczyński, Jagoda Wojtkowska, Jan Walkiewicz oraz Maksymilian Marciniak. Patryk Pieczyński zdołał poprawić swój dotychczasowy wynik z poprzednich eliminacji, co jednocześnie zapewniło zdobycie złotego medalu turnieju. Nasz zawodnik stoczył w Warszawie trzy walki. Wszystkie zakończyły zwycięstwem na punkty kolejno: 19:11, 25:11 oraz finał 7:6, co zagwarantowało kwalifikację na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Niestety pozostałym medalistom z poprzedniej eliminacji tym razem nie udało się powtórzyć dobrego wyniku. Maksymilian oraz Mikołaj zakończyli turniej bez medalu. Mimo tego jest bardzo duża szansa, że ich ostatni wynik pozwoli im na zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Polski, które mają odbyć się w maju. Tuż za podium uplasowała się Jagoda Wojtkowska, który wygrała pierwszą walkę 24:3, ale w pojedynku o wejście do strefy medalowej niestety przegrała z zawodniczką z klubu UKS Sokół Kościan. W przypadku Jagody również bardzo liczymy na kwalifikację. O tym jednak zdecyduje ilość punktów, które zdobyła w trakcie obu turniejów. Pozostałym naszym reprezentantom nie udało się przejść zwycięsko przez pierwsze walki. Często problemem była różnica warunków fizycznych, takich jak wzrost czy zasięg nóg. Bardzo cieszymy się z dotychczas wywalczonych kwalifikacji. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy wystartowali w turnieju – nabyli więcej bezcennego doświadczenia, wskazali swoje mocne oraz słabsze strony, nad którymi będzie teraz czas żeby popracować. W tych bardzo trudnych pandemicznych czasach, każda możliwość sprawdzenia się w bezpośredniej rywalizacji na macie stanowi bardzo ważny i cenny element stałego rozwoju sportowego młodego adepta taekwondo.