Alicja Skrzypczak nową nadzieją olimpijską.

Alicja Skrzypczak nową nadzieją olimpijską.

Alicja Skrzypczak, trenująca w Rapidzie Śrem jest jedną z 10 zawodników z całej Polski, którzy otrzymali powołanie na zaplanowaną na dni 22 – 25 kwietnia w Giżycku, konsultację sparingową w COS OPO. Konsultacja odbędzie się w ramach programu „Mały Wielki Polak – Nadzieje Olimpijskie”. Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego powołał skład 10 zawodników i trzech trenerów, także jest to ogromne wyróżnienie. Alicja ma dopiero 12 lat, jednak może już pochwalić się zwycięstwami i medalami na prestiżowych zawodach. Jej ostatnie tytuły to:
– srebrny medal na Pucharze Polski P2 Kadetów (Turniej eliminacyjny do OOM) Warszawa 2021 rok;
– dwa złote medale z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików z konkurencji sprawnościowej i z walk – Tarnowo Podgórne 2020 rok;
– srebro na Pucharze Polski Kadetów Warszawa 2020 rok;
– srebrny medal na Pucharze Polski w Olsztynie 2019 rok;
– złoto na Pucharze Polski P2 Legionowo Cup 2019 rok;
– srebro i brąz na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Bornym Sulinowie 2019 rok;

Oprócz wspomnianych wyróżnień nasza Alicja zdobywała również medale na turniejach zagranicznych w tym m.in. podczas Czech Open, gdzie zajęła trzecie miejsce. Łącznie jej medalowy dorobek liczy 8 złotych, tyle samo srebrnych oraz 4 brązowe krążki. Utalentowana zawodniczka Rapidu często przyznaje, że starty na turniejach bardzo ją motywują do dalszej pracy, a to z kolei procentuje cennym doświadczeniem. Udział w konsultacji w ramach programu „Mały Wielki Polak – Nadzieje Olimpijskie” z pewnością przyniesie wiele korzyści w jej dalszym sportowym rozwoju. Przygoda Alicji z taekwondo rozpoczęła się trzy lata temu i jak sama przyznaje potrwać ma jeszcze bardzo długo. Jej życiowe plany są bardzo poważnie związane z tym sportem – Alicja chciałaby zostać trenerką taekwondo olimpijskiego. Widząc, na co dzień jej zaangażowanie, poświęcenie oraz wyniki, które osiąga, pozostaje nam dalej ją wspierać i trzymać kciuki za kolejne sukcesy.