Puchar Świata w Chorwacji.

Ostatnie tygodnie to bardzo gorący okres startowy dla zawodników K.S. Rapid Śrem. Tym razem nasi eksportowi reprezentanci, wystartowali w Międzynarodowym Turnieju Pucharu Świata – rangi G1 w Zagrzebiu – podczas Croatia Open, który odbył się w dniach 10-12 listopada 2017 roku.  Nasi dwaj zawodnicy: Hubert Skrzydlewski i Bartek Kwieciński wystartowali odpowiednio w kategorii młodzieżowca -80kg i kategorii kadet -45kg. Tym razem startowali w barwach narodowych. Bardzo dobre przygotowanie do zwodów udowodnił po raz kolejny Bartek Kwieciński, który już w pierwszym pojedynku pewnie pokonał zawodnika z Chorwacji 16-7. Również bardzo dobrze rozpoczął drugi pojedynek, który stoczył z reprezentantem Włoch, po pierwszej rundzie prowadząc na punkty 4:0. W końcu rundy doszło do bezpośredniego kopnięcia się kolanami zawodników. Bartek niestety odniósł kontuzję, która praktycznie wyeliminowała go z dalszej rywalizacji, przez co turniej zakończył na odległej pozycji. Z podobnym rezultatem zakończył występ nasz Hubert Skrzydlewski, który w pierwszym bardzo wyrównanym pojedynku pokonał na punkty zawodnika Węgier 21:17. Zmotywowany występem pewnie wyszedł do drugiego rywala, którym był reprezentant Jordanii. Tu jednak jego przeciwnik, starszy i bardzo doświadczony okazał się w lepszej dyspozycji tego dnia i pokonał naszego Huberta na punkty 6:26. Puchary Świata zawsze są licznie obsadzone i startują właściwie reprezentacje krajów z całego Świata. By przedrzeć się do strefy medalowej jednego dnia należy stoczyć często po 5-6 walk. W Zagrzebiu bardzo dobrze zaprezentował się Bartosz Kwieciński, którego dopiero kontuzja zatrzymała przed zdobyciem medalu. Jego rywal z drugiej rundy wywalczył srebrny medal zawodów, a to pozwala przypuszczać, że Bartek miał ogromna szansę na finał turnieju. Hubert jest jeszcze młodym zawodnikiem jak na kategorię senior. Potrzebuje jeszcze około 1-2 lat doświadczenia startowego, by mógł nawiązać rywalizację wśród najlepszych seniorów Świata.  Nasi zawodnicy zdobyli cenne doświadczenie i punkty do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Przed nimi i pozostałymi zawodnikami jeszcze dwa starty w grudniu 2017 roku, czyli finały Ligi Taekwondo w Śremie i Puchar Polski w Olsztynie. To pewna niewiadoma dla Bartka Kwiecińskiego, który będzie najmłodszym zawodnikiem kat. wiekowej junior i będzie startował w wyższej kat. wagowej.