Puchar Polski znowu na medal!

<strong>Puchar Polski znowu na medal!</strong>

Mocna reprezentacja KS Rapid Śrem uczestniczyła w kolejnym turnieju w Pucharze Polski z cyklu P2. Zawody tym razem rozegrane zostały w Toruniu w dniach 18-20 listopada.

Z naszego klubu na matach rywalizowali zawodnicy z kategorii kadet oraz junior. Byli to: Natalia Ratajczak, Klaudia Rembielak, Nadia Skotarczak, Alicja Skrzypczak, Antonina Skarbek, Nikodem Kozicki, Mikołaj Suszczewicz, Maksymilian Marciniak, Jan Walkiewicz oraz Jagoda Wojtkowska. Turniej był bardzo mocno obsadzony, a niektórzy nasi zawodnicy musieli stoczyć nawet po kilka walk, aby zakwalifikować się do strefy medalowej.

Ze złotym krążkiem na szyi do Śremu wróciła Alicja Skrzypczak, która wygrała trzy pojedynki. Z bilansem jednej wygranej i jednej przegranej walki brązowy medal wywalczyła natomiast Klaudia Rembielak. Również brązowy krążek w kategorii junior zdobyła Jagoda Wojtkowska.

Na swoim koncie wygraną walkę mają także: Maks Marciniak, Nadia Skotarczak i Jasiu Walkiewicz, Każde z nich podczas zawodów bardzo dzielnie walczyło o punkty na macie zostawiając całe serce!

Tym razem nie powiodło się Nikodemowi Kozickiemu, Natalii Ratajczak, Mikołajowi Suszczewiczowi oraz Tosi Skarbek. W tym przypadku zabrakło po prostu odrobiny szczęścia.

W poprzednim numerze informowaliśmy o naszym zawodniku Patryku Pieczyńskim, który w barwach narodowych pokazał się na Mistrzostwach Europy na Malcie. Patryk dumnie reprezentował klub i Polskę na turnieju, jednak w walce o brązowy medal musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Patrykowi gratulujemy kolejnego cennego doświadczenia!