Nasi na turnieju Feniksa

W dniu 6 lutego 2016 roku zawodnicy naszego klubu wystartowali w IV Wielkopolskim Turnieju dla Dzieci o Puchar Feniksa. Klub reprezentowała skromna dwunastoosobowa ekipa. Zawody rozgrywano w kategorii do lat 12-tu i jedynie w konkurencjach sprawnościowych. Najmłodsi nasi reprezentanci wywalczyli łącznie 12 medali: Zuzanna Jadwisińczak dwa srebrne i jeden brązowy, Aleksandra Grześkowiak srebrny i brązowy, Bartosz Biegun dwa brązowe. Srebrne medale wywalczyli: Weronika Czarnecka, Nikola Wojtysiak i Jagoda Sibilska. Brązowy medal wywalczył Kacper Mozgwa.
Turniej Feniksa z kilku powodów jest bardzo ciekawą i potrzebną rywalizacją sportową. Zawodnicy dopiero co rozpoczynający swoją przygodę z taekwondo mogą sprawdzić swoje umiejętności w stawce przeciwników nie zawsze wysokich lotów, choć i wielu z najwyższej „półki” stawiło się na starcie. Zawody lokalne nie generują dużych kosztów uczestnictwo, dla tego warto by w przyszłości turniej był cyklicznie kontynuowany.