Trzy medale Mistrzów Polski

Trzy medale Mistrzów Polski

Trzech Mistrzów Polski z Rapidu Śrem
W dniu 28 i 29 maja 2016 w w Zalasewie k. Swarzędza odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców. Rapid Śrem w kategorii juniora wystawił Huberta Skrzydlewskiego i Gerarda Miłka. Reprezentacje młodzieżowców reprezentowali Filip Dziuba i Zuzanna Malusiak.
Bardzo dobrze wystartował Hubert Skrzydlewski. Jako lider swojej kategorii wagowej został rozstawiony z numerem 1, dzięki czemu nie miał walki eliminacyjnej i rywalizacje rozpoczął od 1/8 kategorii do 78 kg. Wszyscy przeciwnicy Huberta posiadają wyrównany i wysoki poziom. Pierwsza walka wymagała sporego wysiłku i pełnej koncentracji. Hubert od pierwszej rundy zaznaczył punktową przewagę, którą utrzymał do ostatniej sekundy trzeciej rundy. Pojedynek ciężki, ale wygrany na punkty 9: 5 dał awans do półfinału. W walce o finał było znacznie lepiej Hubert nabrał pewności i pomimo zaciętej walki z każdego starcia wychodził zwycięsko powiększając dorobek punktowy. Drugi pojedynek zakończył się zwycięstwem Huberta 12: 6 i przeszedł do finału. W finale miał się spotkać ze znanym sobie przeciwnikiem, którego w przeszłości zawsze wysoko pokonywał na punkty a nawet walkę kończył nokautem. Tuż przed walką sędziowie ogłosili, że jego rywal zrezygnował z pojedynku zadowalając się drugim miejscem w zawodach. W ten sposób Hubert Skrzydlewski został Mistrzem Polski Juniorów. Bardzo ciężkie walki prowadził Gerad Miłek w kat wag. do 68 kg. Pierwszy pojedynek wygrał wysoko na punkty 16:10. Kolejny pojedynek wygrał 18:5. Dopiero przegrał trzecią walkę i odpadł z mistrzostw w ćwierćfinale. Gerard pomimo braku medalu pokazał się z bardzo dobrej strony, dla klubu wywalczył cenne punkty do klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży. Jeszcze lepiej wystartowali nasi doświadczeni młodzieżowcy. Filip Dziuba w zawodach stoczył trzy walki. Pierwszy pojedynek wygrał na punkty 3:0. Kolejny bardzo wysoko 11:2. W finale trzy rundy nie wyłoniły zwycięzcy. W czwartej dodatkowej rundzie, w walce o złoty punkt niestety lepszy był jego przeciwnik. Filip, jako najmłodszy młodzieżowiec został V-ce Mistrzem Polski. Podobnie wystartowała Zuzanna Malusiak w kat wag do 62 kg. stoczyła trzy walki. Pierwszy wyrównany pojedynek wygrała po dramatycznej końcówce zaledwie jednym punktem 3:4. Drugi pojedynek również wyrównany przez trzy rundy, został rozstrzygnięty dopiero w dodatkowej rundzie, gdzie w walce o złoty punkt to ona była lepsza, pierwsza zadała cenne trafienie i dostała się do finału. W finale spotkała się z aktualną mistrzynią Polski, która tytułu z ubiegłego roku nie dała sobie odebrać. Zuzia Malusiak również wywalczyła tytuł v-ce Mistrza Polski.
Najważniejsze zawody dla juniorów i młodzieżowców 2016 roku były bardzo udane. Jeden tytuł Mistrza Polski i dwa v-ce mistrzowskie to ogromny sukces naszych zawodników. Filip Dziuba walczył w dniu swoich 18-tych urodzin, tydzień później Zuzia Malusiak również obchodziła 18-te urodziny. Lepszego prezentu dla siebie i dla klubu nie mogli zrobić. Zawody maja również inny wymiar, są objęte Systemem Sportu Dzieci i Młodzieży, nasi zawodnicy łącznie powiększyli dorobek klubu o 34 pkt. co stanowić będzie ocenę poziomu sportowego Ministerstwa Sportu za 2016 rok.