Liderzy rankingu!

W pierwszą sobotę listopada w sali sportowo-widowiskowej w Pleszewie odbyła się II Kolejka XXI Ligi Taekwondo Wesołek o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew, w której udział wzięło blisko 300 zawodników z 15 klubów z całej Polski. Rywalizacja odbywała się w kategoriach wiekowych: dziecko, młodzik, junior młodszy oraz Masters.

Uczestnicy sprawdzili swoje umiejętności w czterech odrębnych konkurencjach: poomse (układy formalne), twio-ap-chagi (konkurencja polegająca na wysokości kopnięcia w packę), dubaldangseong dollyo-chagi momtong (ilość kopnięć w ciągu 10 sekund na packi lub maszynę elektroniczną) oraz kyorugi (walka). Poszczególne starty były punktowane i nagradzane medalami, a wyniki sumowane.

Najwięcej punktów w kategorii dzieci do 7 lat uzyskała Amelia Rembielak. Zaraz za nią uplasowała się Hanna Michalska. Bardzo dobry wynik osiągnęły również Zuzanna Leki, Gabriela Szymczak, Anna Nadolna, Dominika Matuszak, Luiza Krakiewicz. Punktację ogólną w tej kategorii zamykał Filip Korzeniewski.

Wśród dzieci z grupy 8-9 lat na pierwszym stopniu na podium stanął Dacjan Tomaszewski. Kolejne miejsca z największą liczbą punktów zajęli: Igor Kardasz, Adam Mądry, Zuzanna Kowalczyk oraz Antonina Skotarczak.

Z kolei Nadia Skotarczak z największą liczbą zdobytych punktów otwiera listę w kategorii młodzik. Dalej za nią uplasowały się Anna Kwasiborska, Aleksander Ziółek, Maciej Suszczewicz, Aleksander Matuszak i Gabriela Koralewska.

W kategorii junior młodszy w Pleszewie punkty dla naszego klubu zdobywali: Klaudia Rembielak, Michalska Zuzanna, Marciniak Maksymilian, Ratajczak Natalia, Suszczewicz Mikołaj, Piotrowska Milena, Walkiewicz Jan oraz Kozicki Nikodem.

Natomiast panowie Bartosz Kozicki oraz Norbert Matuszak uplasowali się na liście w kategorii Masters, kolejno zdobywając 14 i 4 punkty.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Szczególne brawa kierujemy dla medalistów. Dzięki ich sukcesom klub Rapid Śrem łącznie zgromadził 299 punktów i uplasował się na pierwszym miejscu spośród wszystkich 15 klubów.