Trzy złote medale na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików

Trzy złote medale na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu, to najważniejsze zawody dla kategorii młodzik, a więc 11 i 12-latków. W tym roku imprezę gościł klub ze Szczecinka.
Rapid reprezentowało zaledwie trzech zawodników. Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach, układów formalnych i walki sportowej. Zdobyte miejsca z tej rywalizacji przeliczane były do ostatecznych wyników. Jak się okazało po podliczeniu punktów cała nasza reprezentacja stawała na najwyższym podium zawodów – wszyscy powrócili ze złotymi krążkami. Jednak najlepszą dyspozycje zaprezentował Hubert Skrzydlewski. Stoczył trzy zwycięskie walki, by w ostatniej został zdyskwalifikowany prze sędziego za niezamierzony atak na głowę, co w tej kategorii wagowej jest niedozwolone. Kontrowersyjna decyzja sędziego nie pozbawiła Huberta pierwszego miejsca.
Trzy pierwsze miejsca zaowocują dziewięcioma punktami w rywalizacji Sportu Dzieci i Młodzieży co znacznie poprawi lokatę klubu wśród klubów regionu śremskiego.
To jeszcze nie ostatnie zawody sportowe w tym roku. Marta Grabowska w dniu 5 listopada 2011 roku startuje w Chorwacji w prestiżowym turnieju A-klasowym. 6 listopada br. trzydziestoosobowa grupa zawodników startuje w jarocińskim turnieju Wesołek Cup o Puchar Burmistrza Jarocina. Więc przed nami bardzo gorący okres startowy, zawodnicy muszą trenować. Tu chciałbym podkreślić, że dzięki wsparciu Burmistrza Adama Lewandowskiego grupa wyczynowa, wkrótce powróci do treningu w sali sportowej, gdzie od lat trenowała. Znowu będziemy mieli doskonałe warunki treningowe.