Adrian Nowicki Akademickim V-ce Mistrzem Polski Łódź 2011

Adrian Nowicki Akademickim V-ce Mistrzem Polski Łódź 2011

Niewielu zawodników podejmuje się systematycznych startów w zawodach po zakończeniu szkoły średniej. W przedziale wieku powyżej 19 lat pozostają wybitne jednostki, które odnoszą sukcesy sportowe lub zamierzają kontynuować przygodę z taekwondo w charakterze trenera. Adrian Nowicki pierwsze treningi rozpoczął w wieku dziewięciu lat. Jego pierwszym trenerem był Dariusz Wesołek. W 2005 roku zdobył czarny pas. Od tego roku trenuje w Rapidzie Śrem ze śremskimi szkoleniowcami. Pomimo podjęcia nauki na Politechnice Poznańskiej nie zmienił barw klubowych i nadal trenuje i reprezentuje barwy naszego klubu.

W dniu 25 września br. wystartował w Akademickich Mistrzostwach Polski w kat wag do 87 kg, które rozgrywane były w Łodzi. W turnieju stoczył dwie walki. Pierwszy pojedynek stoczył z Lisem Alanem z K.S. Dragon Długie Stare, wygrał go na punkty 4:2. Pojedynek o złoto również wygrywał. Niestety podczas starcia z przeciwnikiem odnowiła mu się kontuzja śródstopia i musiał przerwać walkę w drugiej rundzie.
Akademickie V-ce Mistrzostwo Polski dla utalentowanego zawodnika to kolejny krążek w bogatej karierze sportowej. Adrian jest przykładem na to, że taekwondo sportowe można z powodzeniem trenować zdecydowanie dłużej. Jest dobrym przykładem dla juniorów, którzy często przedwcześnie kończą karierę zawodniczą.