Hubert Skrzydlewski Vice Mistrzem Polski Seniorów

28-29. października Borne Sulinowo było gospodarzem dwóch ważnych imprez sportowych w Taekwondo Olimpijskim. W dniu 28.10.2017 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. W tej kategorii wiekowej klub Rapid Śrem wystawił jednego zawodnika Huberta Skrzydlewskiego w kat wagowej do 80 kg. Kategoria ta jest bardzo dobrze przez zawodników taekwondo rozpoznana i na takie zmagania przyjeżdżają tylko najlepsi potencjalni pretendenci do medalu. Tym razem do udziału zgłoszonych zostało czterech zawodników, spośród których bezapelacyjnym liderem grupy jest zawodnik z Warszawy Karol Hołobowicz. Hubert jest zawodnikiem numer dwa tej kategorii wiekowej. Już po losowaniu praktycznie było wszystko jasne. Obaj pretendenci zostali rozstawieni w drabinkach. Do nich dolosowano dwóch kolejnych zawodników. Podczas turnieju, ani do Skrzydlewskiego, ani do Hołubowicza rywale nie wyszli na matę. Oni rozegrali pojedynek o trzecie miejsce zawodów. Natomiast doszło do kolejnej zaciętej i męskiej walki pomiędzy Hubertem i Karolem, która miała wyłonić mistrza. Co prawda Karol wygrał pojedynek, ale tym razem zaledwie czterema punktami, co w taekwondo nie jest wielką różnicą. Poziom umiejętności pomiędzy odwiecznymi rywalami zaczyna się mocno wyrównywać.  Hubert Skrzydlewski wywalczył tytuł vice Mistrza Polski Seniorów, co dla niego jest największym sukcesem w karierze sportowej.