Sukces drużynowy Rapidu RMI FM Śrem w Magdeburgu

Sukces drużynowy Rapidu RMI FM Śrem w Magdeburgu

Dwunastoosobowa ekipa Rapidu wsparta sześcioma zawodnikami UKS TKD Kórnik odniosła drużynowy sukces w Niemczech.
Zawody Kobra Cup w Magdeburgu zgromadziły 250 zawodników z kilkunastu klubów Europy w tym Polskę reprezentowało kilka klubów minn. Puławy, Bydgoszcz, Czempiń.
Po całodziennych zmaganiach okazało się, że Rapid pokonał wszystkie kluby z Polski i w klasyfikacji drużynowej zajął wysokie 2 miejsce ustępując jedynie bardzo licznej ekipie gospodarzy.

Łupem naszych zawodników padło aż 18 medali w tym medale złote przywieźli:
Skrzydlewski Hubert, Piotrowski Patryk, Starosta Krzysztof, Mikołajczak Piotr, Joachimiak Joanna.

Medale srebrne: Borowczyk Piotr, Gulczyński Jan, Zegar Kacper, Jakubik Alicja, Nowicki Adrian, Kukowiecka Katarzyna, Sieńko Arnold

Medale brązowe: Roszczka Bartosz, Kmiecik Bartosz, Miłek Gerard, Nowak Łukasz, Posadzy Jakub, Siejek Dawid.

W tych zawodach z bardzo dobrej strony pokazali się Skrzydlewski Hubert i Patryk Piotrowski. Już od roku nie zawodzą i z każdej imprezy wracają ze złotymi medalami.

Bardzo ważne, że odnieśliśmy drużynowy sukces pokonaliśmy wiele klubów z polski i zagranicy. Sukces zawsze motywuje zawodników. Byliśmy obecni w wielu finałach imprezy.

To był pierwszy start w nowym sezonie w taekwondo a przecież ten start poprzedza wiele zawodów krajowych. Dla nas będzie najważniejszy start w Mistrzostwach Polski Juniorów w dniu 28-29 listopada gdzie Rapid będzie gospodarzem imprezy.