Camp z trenerem Iranu dr Reza Imanzadeh

Camp z trenerem Iranu dr Reza Imanzadeh

Tuż, po Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Kórniku odbył się trzydniowy camp z trenerem Iranu dr Reza Imanzadeh. Od kilku lat i w chwili obecnej drużyna narodowa tego kraju jest najlepszą ekipą świata w taekwondo. Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego postanowił nawiązać kontakt z trenerem potęgi naszego sportu i zorganizować szkolenie dla kadr narodowych oraz zainteresowanych zawodników, którzy posiadają odpowiedni poziom szkoleniowy. Organizacja takiego wydarzenia została powierzona naszemu zaprzyjaźnionemu klubowi UKS Oaza Kórnik.

Z tej wyjątkowej możliwości skorzystali zawodnicy KS Rapid Śrem. Podczas szkolenia mieliśmy okazję do zadawania pytań jak to się stało, że właśnie Iran jest obecnie najlepsza drużyną świata.  Każdego dnia odbywały się dwa treningi techniczno-taktyczne. Mogliśmy również podejrzeć system szkoleniowy oraz sposób prowadzenia treningu. Na sam koniec trener Reza podsumował poziom sportowy naszych zawodników. W jego ocenie posiadamy bardzo zbliżone umiejętności techniczne oraz taktyczne walki i tu nie odstępujemy od trendów światowych. Problem istnieje w mentalności naszych zawodników, doświadczenia startowego i ilości osób trenujących taekwondo w Polsce. Dla przykładu w Iranie taekwondo trenuje prawie 6 milionów osób. Ponadto powstała tam liga, która co dwa tygodnie rozgrywa walki pomiędzy klubami. Warto również dodać, że państwo oraz sponsorzy przekazują znacznie większe środki na taekwondo tj. na kluby, szkolenia, zawody itp., co ułatwia osiągnąć sukces sportowy w Iranie.

Wydaje się, że w naszych klubach również idziemy w kierunku otwierania się na szkolenie międzynarodowe. W zeszłym roku nasi zawodnicy brali udział w campach w Niemczech i Grecji oraz startowali w Pucharach Świata. Na wyniki musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Warto dodać, że takie spotkania z tak wybitnymi jednostkami są bardzo cenne dla naszych zawodników i trenerów, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni, że możemy brać udział w takich wydarzeniach.