Puchar Polski w Bydgoszczy

W dniu 18 kwietnia 2015 roku w Bydgoszczy odbył się turniej rankingowy PZTO – Puchar Polski Bydgoszcz Cup. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: juniora młodszego, juniora i młodzieżowca. Rapid Śrem, wystawił ośmiu zawodników: Bartosza Kwiecińskiego – 37 kg, Wiktora Włodarczaka – 37 kg, Filipa Ciszewicza -53 kg, Wiktorię Grześkowiak -47 kg, Filipa Dziubę -68 kg, Huberta Skrzydlewskiego -78 kg, Gerarda Miłka -63 kg, Zuzannę Malusiak -59 kg.
Rankingowy turniej w Bydgoszczy zgromadził czołówkę polskich zawodników. W zawodach zdobywa się punkty do rankingu PZTO, które decydują o powołaniu do kadry narodowej czy rozstawiają zawodnika w kolejnych zawodach. Stąd też rywalizacja była na wysokim poziomie. Do strefy medalowej przebiło się czterecgh zawodników: Wiktor Włodarczak, Filip Dziuba, Gerard Miłek i Hubert Skrzydlewski. Dobre rozstawienie w swojej wadze wykorzystał Wiktor Włodarczak. Pierwszy pojedynek wygrywa na punkty po wyrównanej walce 6:2. Kolejny przegrywa na punkty z późniejszym zwycięzcą kategorii wagowej. Ostatecznie zajmuje dobre trzecie miejsce. Kolejny medalista do Hubert Skrzydlewski. W turnieju stoczył dwa pojedynki. Pierwszy wygrywa w drugiej rundzie przy stanie punktowym 2:14 sędzia pola walki przerywa pojedynek i Hubert przechodzi dalej. Drugi pojedynek to mocna i męska walka, niestety przegrana przez naszego zawodnika 14:20. Trzecim zawodnikiem który powrócił z medalem to Filip Dziuba. W pierwszej walce rozgromił rywala na punkty 26:3. W drugim pojedynku po celnym ataku na głowę znokautował rywala. Trzeci pojedynek przy wyrównanej walce, przegrywa w stosunku punktowym 5:3. Czwarty medalista Rapidu to Miłek Gerard. Pierwszą walkę wygrywa 5:11 kolejny pojedynek przegrywa na punkty 4:11. Bardzo blisko strefy medalowej była Zuza Malusiak. Pierwszą walkę wygrywa 3:15. W kolejnej walce prowadzi bardzo wyrównana walkę, jednak cały czas wygrywa dwoma lub trzema punktami. W ostatnich sekundach traci trzy punkty i sędziowie zarządzają dogrywkę o tz. złoty punkt. ( walkę do pierwszego celnego trafienia). W tym starciu lepsza okazała się przeciwniczka i Zuza pomimo dobrej postawy pozostaje bez medalu. Na pochwałę zasługuje Wiktoria Grześkowiak, zawodniczka obdarzona ogromna wolą walki i szybkością. Posiada jak na swój młody wiek, doskonała taktykę walki. Niestety brakuje jej trochę centymetrów i często walczy ze znacznie wyższymi przeciwniczkami. Tym nie mniej w turnieju pierwszy pojedynek wygrała wysoko 3:15, by w kolejnym ulec 15:2. Los sprawił, że Bartosz Kwieciński w pierwszej walce spotkał się ze zwycięzcą kategorii wagowej, przegrywa pierzą walkę. Niestety zawody rozgrywane w systemie pucharowym nie pozwalają mu się zrehabilitować. Najmłodszy Filip Ciszewicz przegrał swój pojedynek, natomiast zebrał cenne doświadczenie..
Zawodnicy klubu Rapid pokazali, że są dobrze przygotowani do sezonu. Do mistrzostw Polski mamy jeszcze trochę czasu. Podczas najbliższych konsultacji skoncentrujemy się nad taktycznym sposobem prowadzeniem walki co w efekcie powinno poprawić wynik na imprezie głównej.