Taekwondo sport dla każdego – zapisy od września

Taekwondo sport dla każdego – zapisy od września

Z początkiem nowego roku szkolnego dzieci, młodzież, ale także dorośli planują dla siebie dodatkowe zajęcia i aktywności na czas wolny. Bardzo ciekawą alternatywą na aktywnie spędzenie spędzanie takiego czasu są zajęcia taekwondo. Klub Sportowy Rapid Śrem posiada ofertę zajęć dla każdej grupy wiekowej i zaawansowania. Obecnie prowadzimy nabór dzieci od 5-go roku, aż po grupę dorosłych. Młodzież trafia do jednej z trzech grup wiekowych. Prowadzimy również zajęcia z taekwondo tradycyjnego dla dorosłych, a nasza oferta dzięki zdobytemu doświadczeniu została tak skonstruowana, aby każdy znalazł w niej coś dla siebie. Korzystając z okazji poniżej przytaczamy informacje najczęściej pojawiające się w zadawanych pytaniach:

  1. Na trening zapraszamy dziewczynki i chłopców, którzy ukończyli 6-ty rok życia ( zdarzają się przypadki pięciolatków, które dają sobie radę z 60 min. treningiem). Nie ma limitu wieku dla dorosłych.
  2. Na pierwszy trening adept przychodzi ubrany w koszulkę, spodnie od dresu i ćwiczy na boso. W przypadku małych dzieci rodzice przebywają z dziećmi na sali w celu adaptacji dziecka do nowej grupy.
  3. Pierwszy trening jest bezpłatny. Następnie obowiązują opłaty zgodnie z cennikiem w danej miejscowości. Cena jest różna w zależności od lokalnych warunków.
  4. Po pierwszym treningu, każdy pobiera deklarację członkowską, w której jest miejsce do wypełnienia przez rodziców/prawnych opiekunów dziecka, którzy informują o stanie zdrowia, w przypadku nieletnich wymagana jest zgoda rodziców na uprawianie taekwondo.
  5. Każdy może uprawiać nasz sport po spełnieniu ww. warunków. Nieprawdziwe jest myślenie, że dzieci będą się tu bić lub przeniosą nabyte umiejętności do szkoły, czy na ulicę. Podstawą naszej działalności jest zatrudnianie wykwalifikowanej oraz dobrze przygotowanej kadry trenerskiej i nadzór zarządu (głównie rodziców) nad prawidłowym rozwojem osobowości młodego człowieka. Przez lata naszej działalności sportowej dostrzegliśmy, że dzieci trening kształtują oprócz sprawności fizycznej także sferę psychiczną, w tym między innymi poszanowanie dla słabszego, czy starszego, a nabyte umiejętności najlepsi sprawdzają na zawodach sportowych.
  6. Dla czego warto wybrać ten sport a nie inny? Najważniejsze by dać możliwość stałej aktywności fizycznej. Stare powiedzenie „ w zdrowym ciele, zdrowy duch” jest w tym przypadku bardzo trafne. Ze względu na indywidualne predyspozycje psycho – fizyczne, motywacje i cele, niektórzy wybiorą szachy, tenis, pływanie, kolarstwo, piłkę nożną itd. Podpierając się wieloma publikacjami możemy śmiało stwierdzić, że taekwondo w wersji WTF (taekwondo olimpijskiego) jest jednym z najwszechstronniej rozwijającym organizm ludzki sportem świata. Równomiernie kształtuje wszystkie cechy motoryczne takie jak: gibkość, szybkość, wytrzymałość.   

Najlepszym doradcą jest jednak zawsze samodzielne sprawdzenie i przekonanie się jak klub funkcjonuje. Serdecznie zapraszamy do nas na zajęcia.