Za nami intensywna połowa roku.

Pierwsze półrocze tego roku, było czasem spokojnego i przemyślanego wychodzenia z pandemii Covid-19. Już w styczniu zachowując wszelkie konieczne zasady bezpieczeństwa i higieny w ramach zimowych ferii udało się zorganizować coroczny obóz zimowy w Karpaczu, który miał wprowadzić naszych utalentowanych podopiecznych na właściwe tory sportowej formy i odpowiednio przygotować ich do ważnych startów w pucharach Polski i Mistrzostwach Polski. – Dobrze zadbać o naszych podopiecznych i o przyszłość Rapidu – tak o celach KS Rapid w czasach pandemii mówił wówczas na łamach gazety prezes Piotr Wesołek. Styczeń zakończyliśmy liczącą blisko 60 zawodników konsultacją sparingowa zawodników z klubów: KS Rapid Śrem, UKS Oaza Kórnik, UKS Tkd Jarocin, UKS Tkd Peszew oraz gościnnie UKS Fighters Mosina, a dwa tygodnie później podobne zajęcia odbyły się w Kórniku. W dniach 19-22 lutego 2021 roku w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu odbyła się otwarta konsultacja zawodników Kadry Narodowej Taekwondo, na udział, w której powołania otrzymali nasi reprezentanci: Alicja Skrzypczak, Mikołaj Suszczewicz, Maksymilian Marciniak oraz Patryk Pieczyński. Pierwsze medalowe sukcesy przyniosły zawody Pucharu Polski P2 Kadetów w Taekwondo Olimpijskim I Turniej eliminacyjny do OOM 2021, rozegrany w pierwszy weekend marca w Warszawie. Rapid reprezentowała grupa dziewięciu zawodników. Z krążkami na szyi do Śremu wrócili: Alicja Skrzypczak – srebrna medalistka, Maksymilian Marciniak – srebrny medalista, Mikołaj Suszczewicz – brązowy medalista oraz Patryk Pieczyński – brązowy medalista. Druga połowa marca to turniej eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Puchar Polski P2 Kadetów, na którym Patryk Pieczyński wywalczył złoty medalu turnieju. Dużo radości dostarczyła w kwietniu Alicja Skrzypczak, która jako jedyna z naszego klubu oraz jedna z 10 zawodników z całej Polski otrzymała powołanie na konsultację sparingową w COS OPO w Giżycku, w ramach programu „Mały Wielki Polak – Nadzieje Olimpijskie”. W dniach 7-8 maja 2021 roku w Warszawie rozegrany został Puchar Polski dla zawodników z kategorii młodzik, na których Franciszek Weinert wywalczył brązowy medal. W maju zorganizowaliśmy egzaminów na stopnie uczniowskie- bardzo ważny element wyszkolenia taekwondzisty. Tym razem z powodzeniem swoją wiedzę i umiejętności sprawdziła czterdziestka młodych taekwondzistów. Na zakończenie maja stolica naszego kraju gościła Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, w których wziął udział reprezentant naszego klubu Tymoteusz Miłek. Na początku czerwca w Białymstoku do rywalizacji na XIII Technicznych .Mistrzostwach Polski w poomsae stanął trener klubowy Krzysztof Łabutka i jak się okazało, w klasyfikacji punktowej, zabrakło zaledwie setnych, aby stanął na trzecim miejscu podium. W drugi weekend czerwca w Kórniku przeprowadzone zostały zawody sportowe w ramach I i II kolejka XX Ligii Taekwondo Wesołek, w której do rywalizacji w czterech kategoriach: wielokrotne kopnięcie na czas, kopnięcie na wysokość, układy formalne – poomsae oraz walce, stanęły dzieci do 10 roku życia, dzieci starsze oraz grupa Masters. Debiutująca w Lidze Hanna Michalska, w Kórniku wywalczyła trzy złote medale osiągając najlepszy wynik z całej drużyny reprezentującej Rapid. Klaudia Rembielak, wywalczyła dwa złote medale. Jan Walkiewicz do Śremu wrócił z dorobkiem jednego złotego i dwóch srebrnych medali. Na rozegranym pod koniec czerwca w Warszawie finale XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w taekwondo olimpijskim „Łódzkie 2021” wspomniana już wcześniej Alicja Skrzypczak wywalczyła złoto w dwuboju technicznym i srebro w walkach! Dwa srebrne medale w dwuboju technicznym i w walkach dla Rapidu wywalczył także Patryk Pieczyński, a brązowy medal powędrował do Maksymiliana Marciniaka w kategorii walki.