Hubert Skrzydlewski Mistrzem, Gerard Miłek V-ce Mistrzem OOM

W dniach 14-16 czerwca 2013 w Łowiczu, odbyła się XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo olimpijskim – Łódzkie 2013, to najbardziej prestiżowa impreza sportowa dla młodzieży w Polsce . Do turnieju po eliminacjach zakwalifikowało się blisko 180 zawodników i zawodniczek z 47 klubów. K.S. Rapid Śrem uzyskał dwie kwalifikacje w osobach; Gerard MIŁEK w kat.-53 kg. oraz Hubert SKRZYDLEWSKI w kat.-65kg. Obydwaj zawodnicy mierzyli swoje siły w dwuboju technicznym na który składały się kopnięcia na czas w ciągu 10s. przy wykorzystaniu elektronicznego systemu DAEDO oraz w kopnięcie wzwyż. Gerardowi nie udało się dostać do strefy medalowej za dwubój, lecz klasyfikacja na 7 miejscu pozwoliła zdobyć cenne punkty do klasyfikacji drużynowej zawodów. Bardzo dobrze natomiast spisał się w konkurencji walki, gdzie w porównaniu z rokiem ubiegłym stanął na wysokości zadania i po dwóch wygranych walkach przebrnął do finału gdzie zmierzył się z kolegą z AZS Poznań. Nadmienić należy , że nasz Miłek wykazuję się coraz większą dojrzałością psychiczną co jest bardzo potrzebne do racjonalnego i przytomnego prowadzenia walki. Z pokorą przyjmował wszystkie uwagi i rady trenera Krzysztofa dotyczące przebiegu walki. Braki techniczne jednak ,dały znać o sobie i pomimo bardzo dobrego nastawienia Gerard musiał uznać wyższość swojego przeciwnika stając na podium jako V-ce Mistrz Polski.
Multimedalistą zawodów okazał się Hubert Skrzydlewski, który nie miał sobie równych w żadnej z konkurencji. Z uśmiechem na twarzy przebrnął przez dwubój techniczny i podobnie stoczył też dwie walki nie pozostawiając żadnych złudzeń swoim przeciwnikom wygrywając z nimi różnicą nawet 12 punktów. Takie wyniki i styl walki Skrzydlewskiego spowodowały , że do walki finałowej przeciwnik nie stawił się. Swoim występem Hubert zapewnił sobie miejsce w kadrze narodowej, gdzie przez wakacje będzie się przygotowywał do występu w Mistrzostwach Europy Kadetów, które w tym roku odbywają się w sierpniu w Bukareszcie.
Ostatecznie nasi zawodnicy przywieźli 2 złote i 1 srebrny medal , co dało w klasyfikacji ogólnej 11 miejsce i 30 pkt. dla klubu.