Hubert Skrzydlewski numerem „1” w Pucharze Polski

Hubert Skrzydlewski numerem „1” w Pucharze Polski

W dniu 16 stycznia 2016 roku w Kórniku, odbył się pierwszy tegoroczny rankingowy turniej Taekwondo Olimpijskiego. Zawody zgromadziły na starcie 360 kadetów i juniorów. Rapid Śrem wystawił dziewięciu zawodników: Huberta Skrzydlewskiego, Bartosza Kwiecińskiego, Ole Giernacką, Wiktorię Grześkowiak, Macieja Jadwisińczaka, Wiktora Włodarczaka, Gerarda Miłka, Tymoteusza Miłka.
Nadal, bardzo dobrą formę prezentuje Hubert Skrzydlewski, który wystartował w kat wag. do 78 kg. W tej kategorii stawił się tylko jeden zawodnik z K.S. Grom Bogatynia. Dwóch jego głównych przeciwnik z poprzedniego roku umyślnie zmienili kategorię wagową, by nie rywalizować z naszym Hubertem. W pierwszej rundzie zaznaczyła się znaczna przewaga naszego reprezentanta i zakończyła się przewaga na punkty 6:1. W drugiej rundzie przeciwnik ostro zaatakował Huberta i celnie trafił go w głowę. W tym momencie Hubert przeprowadził dwa zdecydowane ataki, które trafiły rywala w głowę. Oba ataki zaliczone zostały po cztery punkty, po których był liczony. Ostatni atak całkowicie zamroczył przeciwnika a jego sekundant poddał walkę przez rzucenie ręcznika na mate. Hubert wygrał swoją kategorie wagową z zdobywa cenne punkty da rankingu PZTO.
Dobrze zaprezentował się Bartosz Kwieciński, który startował w kat wag do 37 kg. W pierwszym pojedynku nie dał, żadnych szans swojemu przeciwnikowi. Walkę wygrał już w drugiej rundzie ze względu na przewagę punktową 13:1. Przy przewadze 12 punktów sędziowie przerwali pojedynek wskazując naszego Bartka na zwycięzcę pojedynku. Kolejna walka była bardzo wyrównana. Do samego końca nie została rozstrzygnięta na punkty. Przy stanie 12:12. Sędziowie zarządzili dogrywkę czwartą rundę. Bartek przyjął taktykę kontry, niestety jego przeciwnik w ataku pierwszy zadał cenny cios i Bartek przegrał walkę. W turnieju uplasował się na trzecim miejscu.
Również doskonałe i porywające walki toczyła Wiktoria Grześkowiak. Pierwszy pojedynek wygrywa wysoko na punkty trzy krotnie trafiając widowiskową techniką po obrocie na głowę swoją rywalkę. Niestety w kolejnym pojedynku ulega znacznie wyższej przeciwniczce. Niestety kolejni nasi zawodnicy odpadli z turnieju w walkach eliminacyjnych.
Tradycyjnie pierwsze zwody w roku nie należą do naszych zawodników za udane. Jesteśmy po okresie świątecznym i roztrenowania. Zawodników do sezonu, będziemy przygotowywać podczas obozu sportowego, na pełne obroty wejdą w lutym br. Pełnia formy powinna przypadać na kwiecień i maj, kiedy to odbywać się będą główne imprezy sportowe. Na dziś w doskonałym formie jest Hubert Skrzydlewski, który zdobył kolejne cenny punkty do rankingu PZTO. Dziś znajduje się w pierwszej 10-ce najlepszych juniorów Polski, co doje mu prawo finansowania drogiego szkolenia z puli związkowej. Mamy tu na myśli kosztowne wyjazdy zagraniczne na turnieje Pucharu Świata. Hubertowi i wszystkim naszym zawodnikom życzymy udanego sezonu 2016.