Złoto i srebro podczas I Pucharu Polski w Poomsae

Złoto i srebro podczas I Pucharu Polski w Poomsae

W dniu 2 marca 2013 roku w Nidzicy, odbył się I Puchar Polski Poomsae w Taekwondo Olimpijskim. Na starcie stawiło się 130 zawodników z 21 klubów Polski. K.S. Rapid Śrem wystawił czterech zawodników Agnieszkę Rubik, Wiktorię Grześkowiak, Zuzannę Malusiak i trenera w roli zawodnika Krzysztofa Łabutkę. Najlepszy występ odnotowała Agnieszka Rubik, która na swoim koncie ma, już tytuł mistrzyni Polski w tej rywalizacji. W konkursie wystartowała w kat. juniorów pasów mistrzowskich. Kategoria okazała się bardzo wymagająca. Było kilka zawodniczek na wysokim poziomie. Po pierwszym wykonaniu układu formalnego Agnieszka uzyskała najlepszy wynik. Jednak od rywalek dzieliły ją dziesiętne punktu. Do ścisłego finału zakwalifikowano pięć najlepszych. W drugiej próbie Agnieszka zdeklasowała przeciwniczki udowadniając, że w chwili obecnej jest w najlepszej dyspozycji. Pewnie stanęła na najwyższym stopniu podium. Liczną grupę miała Wiktoria Grześkowiak, najmłodsza zawodniczka ekipy. Po pierwszym występie zakwalifikowała się do najlepszej piątki. Po drugim wykonaniu, pozostała na tym samym czwartym miejscu swojej kategorii wiekowej. Niestety poza podium znalazła się Zuzia Malusiak. Dla niej, ten start był sprawdzeniem swych umiejętności na tle rywalek w Polsce. Wydaje się, że w najbliższym czasie powinna zbliżyć się do podium. Dobrze zaprezentował się Krzysztof Łabutka, który startował w kategorii senior, pasów mistrzowskich. Musiał uznać jedynie wyższość aktualnego mistrza Polski. Krzysztof wywalczył srebrny medal zawodów.
W taekwondo olimpijskim oprócz walki sportowej, rozgrywana jest konkurencja układów formalnych, zwanych w naszym sporcie poomsae. Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego stale podnosi prestiż konkurencji. W bieżącym roku odbędą się jeszcze dwa konkursy poomsae, które wyłonią kadrę narodową. Wydaje się, że Agnieszka Rubik jest pewną kandydatką do kadry, czego jej serdecznie życzymy.
Informujemy, że od marca 2013 roku ogłaszamy nabór do sekcji taekwondo olimpijskiego. Trening w klubie rozpocząć można od szóstego roku życia. Szczegółowe informacje na www.rapidsrem.hg.pl tel. 602185526