XVIII Liga Taekwondo Wesołek

W tym roku zawody z cyklu Liga Taekwondo Wesołek obchodzić będą swoje 18-te urodziny. Pierwsza kolejka zawodów rozegrana została w Kórniku, gdzie na starcie stawiło się 300 zawodników z 23 klubów z całej Polski. W turnieju startują dzieci w wieku od 6 do 14 roku życia, rywalizując w trzech konkurencjach sprawnościowych i walki sportowej. Rapid Śrem na tę kolejkę wystawił bardzo liczną drużynę, składająca się z 38 zawodników, którzy w sumie wywalczyli 35 medali. W kategorii dzieci do lat 7 rewelacyjnie zaprezentował się Wiktor Olejniczak, który wywalczył 2 złote medale i jest pierwszym liderem swojej grupy wiekowej. W kategorii wiekowej 8-9 lat, najlepiej wystartowała Klaudia Rembielak, która w Kórniku zdobyła dwa złote i jeden srebrny medal. W kategorii wiekowej młodzik wysoko sklasyfikowany został Patryk Pieczyński, który z zawodów wrócił ze złotym i brązowym medalem. W kategorii wiekowej juniora młodszego najlepszy rezultat osiągnął Maciej Jadwisińczak zdobywając w sumie trzy medale- złoty, srebrny i brązowy! Rapid Śrem w rywalizacji o Puchar Burmistrza Kórnika stanął na najwyższym stopniu podium. Również w klasyfikacji konkurencji sprawnościowych zawodnicy śremskiego klubu byli najlepsi. Kolejne starty w ramach ligi taekwondo Wesołek odbędą się w Pleszewie, Środzie Wlkp. i finały tradycyjnie w Śremie.