Udany debiut Patryka w Pucharze Świata!

W niedzielę 19 marca 2023 roku w Belgijskim Lommel odbywał się turniej Belgian Open 2023. Wystartował w nim nasz reprezentant Patryk Pieczyński, dla którego był to pierwszy turniej rangi Pucharu Świata w kategorii Junior. Już przed startem zdawaliśmy sobie sprawę, że o medale w Belgii nie będzie łatwo. Na zawody zjechali się bowiem najlepsi zawodnicy z czołowych klubów, a także reprezentanci krajowi. Patryk startował w kategorii -68 kg. Zmagania w Lommel rozpoczął bardzo dobrze. Dzięki dobremu prowadzeniu rywalizacji zwyciężył w swojej pierwszej walce z zawodnikiem z Francji – Haddaoui Yacoub. W kolejnym starciu na macie mierzył się z zawodnikiem z Ukrainy – Artem Balaka. Nie był to łatwy pojedynek. O tym, kto zwycięży zadecydowały ostatecznie warunki fizyczne, a te zdecydowanie były tym razem po stronie rywala, który skutecznie atakując pokonał Patryka w dwóch rundach 2:0. Jak się później okazało wspomniany zawodnik z Ukrainy zaliczył bardzo dobry turniej. Wspiął się aż do finału i został najlepszym zawodnikiem w całej kategorii. Ostatecznie bilans walk Patryka to jedna wygrana i jedna przegrana, co dało mu wysokie miejsce 5-8 i cenne punkty do rankingu. Był to bardzo udany występ naszego zdolnego zawodnika. Szczególnie cieszy sama postawa zaprezentowana w walkach z najlepszymi zawodnikami, zważywszy, że był to dopiero pierwszy start Patryka w kategorii junior. Jesteśmy przekonani, że kolejne rywalizacje będą coraz lepsze, a co najważniejsze dostarczą kolejnych medali, do których przecież Patryk zdążył już nas przyzwyczaić! Gratulujemy!