Trzy medale w Pucharze Świata!

W dniach 13-15 października grupa składająca się z sześciu zawodników KS Rapid Śrem wystartowała w Pucharze Świata w Chorwacji na „Croatia Open 2023”. Nasz klub na tych zawodach reprezentowali: Alicja Skrzypczak (kadet -59 kg), Klaudia Rembielak (kadet -44 kg), Nadia Skotarczak (kadet -44 kg), Mikołaj Suszczewicz (kadet -37kg), Walkiewicz Jan (kadet -53 kg) oraz Patryk Pieczyński (junior -73kg). Cała nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony co zaowocowało trzema medalami! Udany występ w Chorwacji zaliczyła Klaudia Rembielak, która do Śremu przywiozła srebrny medal. Klaudia stoczyła trzy piękne zwycięskie walki i dopiero w czwartej musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki z Francji. Srebrny medal w swojej kategorii wagowej wywalczył również Mikołaj Suszczewicz, który stoczył dwie zwycięskie walki z przeciwnikami z Włoch i Francji. W walce o złoto Mikołaj niestety przegrał nieznacznie 1:2 i ostatecznie zajął drugie miejsce na podium. Z kolei brązowy krążek, po który równie ciężko było sięgnąć, wywalczył Patryk Pieczyński. Pierwsze dwie walki z Niemcem i z Chorwatem nasz zawodnik zakończył zwycięstwami po 2:0. Niestety tej passy nie udało się podtrzymać podczas walki z aktualnym mistrzem świata juniorów z Włoch i ostatecznie Patryk na podium zajął trzecie miejsce. Alicja Skrzypczak i Nadia Skotarczak odpadły w swoich drugich walkach zajmując miejsca 5-8, a Jan Walkiewicz już w pierwszej walce zmierzył się z późniejszym finalistą kategorii i musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Zawody rangi pucharu świata to zawsze ogromna dawka bardzo cennego doświadczenia dla naszych zawodników. Tym bardziej należy docenić, tych którzy z zawodów przywożą do klubu medale. Z pewnością jednak podczas międzynarodowej rywalizacji na macie z najlepszymi zawodnikami z reprezentacji i klubów, doskonale widać ogrom pracy włożonej nie tylko w same przygotowania do turnieju, ale także w postawę zawodników podczas walk. Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów!