Trzy medale w Pucharze Polski

Z nowym rokiem rozpoczyna się ostra rywalizacja w taekwondo olimpijskim. W dniach 13-14 stycznia 2018 roku w Zalasewie k. Swarzędza odbył się pierwszy w tym roku Puchar Polski dla wszystkich kategorii wiekowych. O cenne punkty do rankingu PZTO walczyło dziesięciu naszych zawodników: Bartosz Kwieciński, Wiktor Włodarczak, Tymoteusz Miłek, Kacper Mozgwa, Maciej Jadwisińczak, Wiktoria Grześkowiak, Aleksandra Mizgalska, Gerard Miłek, Patryk Pieczyński i Zuzanna Malusiak. Zdecydowanie siłą naszej ekipy jest obecnie grupa wiekowa junior. Bartosz Kwieciński w pierwszej odsłonie tego roku jest bezkonkurencyjny. W jego kategorii wagowej -48 kg stawił się tylko jeden zawodnik z Kuk-Son Pawłowic. Bartek nie dał rywalowi żadnych szans i pojedynek rozstrzygnął już w drugiej rundzie zwyciężając przez bardzo dużą przewagę punktową 23:1 i wywalczył pierwszy, ale z pewnością nie ostatni w tym roku złoty medal. Bardzo dobrze poradził sobie także Tymoteusz Miłek w kategorii wagowej do 55 kg. W pierwszym pojedynku rozgromił rywala na punkty demonstrując na macie bardzo widowiskowe i skomplikowane techniki ataku na głowę. Za jednym wyskokiem trafiał dwoma nogami w głowę przeciwnika, co wywołało ogromny aplauz widowni i uznanie wśród pozostałych zawodników. W drugiej walce uległ niestety starszemu o trzy lata, bardzo doświadczonemu zawodnikowi z Olsztyna. Wiktor Włodarczak z Zalasewa powrócił z brązowym medalem zaliczając podobny przebieg startu w kat. wag. do 51 kg, gdzie wygrał pierwszy pojedynek, by w kolejnym przegrać z późniejszym finalistą zawodów. Do końca pierwszego dnia wygranym pojedynkiem może pochwalić się jedynie Maciej Jadwisińczak, kadet pierwszego rocznika. Pomimo dobrej i ambitnej walki przegrał pojedynek o wejście w strefę medalową. Niestety pozostali nasi zawodnicy odpadali w pierwszych pojedynkach. W drugim dniu zawodów wystartowali młodzicy i młodzieżowcy. Patryk Pietrzak wygrał pierwszy pojedynek i przegrał drugi. Młodzieżowcy Gerard Miłek i Zuzanna Malusiak trafiali na reprezentantów Polski seniorów, zdecydowanie znacznie lepiej przygotowanych kondycyjnie do turnieju. Niestety w drugim dniu zawodów nasi zawodnicy nie odbierali medali. Wielu zawodników Rapidu po raz pierwszy wystartowało w wyższych kategoriach wiekowych. Bartek Kwieciński po wygranej kategorii wagowej w Olsztynie i teraz w Zalasewie jest obecnie liderem Polski w kat. -48 kg junior i wydaje się pewnym kandydatem na Mistrzostwa Świata Juniorów w Tunezji. Cieszy fakt wywalczenia medali przez Wiktora Włodarczaka i Tymoteusza Miłka, dzięki czemu zdobyli cenne punkty, które dają im stałe miejsce w kadrach wojewódzkich. Pozostali nasi zawodnicy prezentują się naprawdę dobrze na matach i z pewnością z biegiem czasu powinni dorównywać poziomem do starszych i bardziej doświadczonych zawodników Polski.