Taekwondo sport dla każdego – zapisy trwają

Taekwondo sport dla każdego – zapisy trwają

Z początkiem nowego roku szkolnego dzieci, młodzież i dorośli planują dla siebie zajęcia pozaszkolne i po pracy. Bardzo ciekawą alternatywą na spędzenie aktywnie czasu wolnego są zajęcia taekwondo. Klub Sportowy Rapid Śrem wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, posiada ofertę zajęć dla każdej grupy wiekowej i zaawansowania. Obecnie prowadzimy nabór dzieci od 5-ego roku, aż po grupę dorosłych. Młodzież trafia do jednej z trzech grup wiekowych. Od tego roku prowadzimy również zajęcia z taekwondo tradycyjnego dla dorosłych. Każdy znajdzie miejsce i formę zajęć odpowiadającą wiekowi i możliwościami wydolnościowymi. Wśród osób chętnych do rozpoczęcia przygody z taekwondo u nas w klubie, często słyszymy powtarzające się pytania. Na najpopularniejsze z nich odpowiadamy poniżej:

  1. Na trening zapraszamy dziewczynki i chłopców, którzy ukończyli 6-ty rok życia ( zdarzają się przypadki pięciolatków, które dają sobie radę z 60 min. treningiem). Nie ma limitu wieku dla dorosłych
  2. Na pierwszy trening adept przychodzi ubrany w koszulkę, spodnie od dresu i na boso. W przypadku małych dzieci rodzice przebywają z dziećmi na sali w celu adaptacji dziecka do grupy.
  3. Pierwszy trening jest bezpłatny. Następnie obowiązują opłaty zgodnie z cennikiem w danej miejscowości. Cena jest różna w zależności od lokalnych warunków. Po pierwszym treningu, każdy pobiera deklarację członkowską, w której jest miejsce do wypełnienia przez rodziców/prawnych opiekunów dziecka, którzy informują o stanie zdrowia, w przypadku nieletnich wymagana jest zgoda rodziców na uprawianie taekwondo.
  4. Każdy może uprawiać nasz sport po spełnieniu w/w warunków.
  5. Nieprawdziwe jest myślenie, że dzieci będą się tu bić lub przeniosą nabyte umiejętności do szkoły czy na ulicę. Podstawą naszej działalności jest zatrudnianie wykwalifikowanej, odpowiedzialnej kadry trenerskiej i nadzór zarządu (głównie rodziców) nad prawidłowym rozwojem osobowości młodego człowieka. W rzeczywistości dzieci przychodząc na nasze treningi kształtują oprócz sprawności ogólnej, zwinności, gibkości, wytrzymałości, swoją dojrzałość psychiczną i uczą się poszanowania dla drugiego człowieka. Nabyte umiejętności najlepsi sprawdzają na zawodach sportowych.
  6. Dlaczego warto wybrać ten sport a nie inny jak np. karate, boks, czy MMA? Dlaczego wybrać klub taekwondo Rapid? Oczywiście, najważniejsze, by cokolwiek trenować. Stare powiedzenie „w zdrowym ciele, zdrowy ruch” jest bardzo trafne. Ze względu na indywidualne predyspozycje psycho-fizyczne, motywacje i cele, niektórzy wybiorą szachy, tenis, pływanie, kolarstwo, piłkę nożną itd. Podpierając się wieloma publikacjami, wskazujące taekwondo w wersji WTF (taekwondo olimpijskie), jako jeden z najwszechstronniej rozwijających organizm ludzki sportów świata, który równomiernie kształtuje wszystkie cechy motoryczne takie jak: gibkość, szybkość, czy wytrzymałość.
    Serdecznie zapraszamy do samodzielnego sprawdzenia jak wyglądają zajęcia w naszym klubie na żywo.