Taekwondo Family

Taekwondo Family

W dniu 30 grudnia 2017 roku na terenie obiektu sportowego Spółki Śremski Sport przy ul. Staszica odbyło się wielkie szkolenie taekwondo pod hasłem „Taekwondo Family”.
Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem, gdyż właśnie w tej części dedykowanej dla dzieci i ich rodzin, wzięła udział blisko setka uczestników, z czego połowę stanowiły dzieci u nas trenujące w wieku 4-10 lat oraz około 25 pań i 25 panów. Reżyser przedsięwzięcia Artur Kowalski wraz z asystentką Zuzanną Malusiak, przeprowadził wiele zabaw sprawnościowych mających na celu rozluźnienie atmosfery zwłaszcza wśród rodziców i przygotowanie ich do elementów sportowych w taekwondo, które wymagają większego wysiłku. Następnie trener Piotr Wesołek przeprowadził trening szybkości i wytrzymałości na różne urządzenia treningowe. Na twarzach wielu uczestników można było dostrzec widoczne efekty włożonego w zajęcia wysiłku. Pomimo tego każdy trenował na przysłowiowe sto procent do samego końca. Trzecim elementem sobotniego szkolenia, był trening układów formalnych, które przeprowadził kontuzjowany Krzysztof Łabutka. Nauka układów poomsae, jest doskonałą formą wspólnego treningu, przypominającą układy z Tai Czi.

Akcja „ Taekwondo Family” spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem, a wielu rodziców zadeklarowało chęć rozpoczęcia treningów w grupie specjalnie dla nich zorganizowanej. To bardzo dobry pomysł, który postaramy się logistycznie rozwiązać w roku 2018. Spotkania w formie „Taekwondo Family” na stałe zostaną wpisane w program zajęć klubowych.

W drugiej części szkolenia spotkali się zawodnicy klubu Rapid i zaproszeni sparingpartnerzy z zaprzyjaźnionych klubów z Kórnika, Jarocina i Pleszewa. Przez kolejne trzy godziny zawodnicy toczyli walki sparingowe w trzech grupach wiekowych dzieci od 7-10 lat, młodzików oraz juniorzy i młodzieżowcy. W chwili obecnej posiadamy specjalistyczny sprzęt sportowy na trzy maty, a taką ilością sprzętu mogą pochwalić się tylko niektóre kluby w Polsce, gdyż wartość zgromadzonych urządzeń do walki sportowej przekracza 100 tys. zł. Najnowszy sprzęt sportowy w ciągu ostatnich dwóch lat pozyskaliśmy dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Śremie. Ministerstwa Sportu i naszych licznych sponsorów klubu.

Rapid Śrem rozwija się bardzo dynamicznie. Na chwilę obecną mamy 130 osób stale trenujących, a jeśli ruszymy z treningami dla dorosłych to z pewnością osiągniemy poziom ponad 200 osób trenujących. Przy takiej skali cały czas mierzymy się z problemem miejsca do treningu i składowania bardzo kosztownego sprzętu. Żywimy nadzieję, że po uporaniu się z problemem basenu dla mieszkańców Śremu, przyjdzie czas na Taekwondo w Rapid Śrem, klubu zrzeszającego wiele osób, praktycznie gwarantującego, co roku sportowe sukcesy, będącego tym samym sportową wizytówką naszego miasta. Władze spółki Śremski Sport, dostrzegają problem braku pomieszczenia magazynowego na magazynowanie bardzo kosztownego sprzętu i próbują rozwiązać kłopot, który dezorganizuje bezpieczne uprawianie taekwondo.

Zapraszamy do galerii zdjęć pani Darii Kaczmarek-Borowiak.